:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Maluchy z Dobroszyc mają nowoczesne przedszkole z placem zabaw

Dziś marszałek Cezary Przybylski oraz członek zarządu Jerzy Michalak mieli przyjemność uczestniczyć w otwarciu nowej placówki, która w dużej mierze powstała dzięki unijnym pieniądzom

Samorząd Województwa Dolnośląskiego przekazał na budowę przedszkola ponad 4 mln zł.

W gminnym przedszkolu miejsce znajdzie 215 dzieci. Na parterze powstało pięć sal przeznaczonych do realizacji zadań wychowawczo-dydaktycznych, gdzie maluchy będą np. uczyły się języka angielskiego. 

Ta nowoczesna placówka z placem zabaw posiadać będzie sale pedagogiczne gdzie najmłodsi będą się uczyć np. języka angielskiego, sale do zajęć i zabaw oraz jadalnie i miejsce do wypoczynku oraz leżakowania. Budynek został zaprojektowany również z myślą o aktywności fizycznej podopiecznych. 

Maluchy będą mogły skorzystać z sali dedykowanej do zajęć ruchowych, w której prowadzone będą lekcje gimnastyki, rytmiki, zajęcia muzyczne oraz uroczystości z udziałem rodziców. Przedszkole jest w pełni przystosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami i jest placówką integracyjną. 

Nie zabraknie sali  zabaw, miejsca do spożywania posiłków oraz wypoczynku i leżakowania. Na pierwszym piętrze znajdują się cztery sale. Każda sala zajęć, każdy oddział wyposażony został w łazienki, schowek porządkowy oraz skład leżaków. Na drugiej kondygnacji zaprojektowano salę zajęć ruchowych, która przeznaczona jest m.in. do gimnastyki, rytmiki, zajęć umuzykalniających oraz do organizowania uroczystości z udziałem rodziców. Na piętrze drugim znajduje się szatnia personelu pedagogicznego oraz szatnia personelu obsługującego kuchnię,  która powstała zaraz przy kuchni.

Celem projektu było utworzenie miejsc wczesnej edukacji, wychowania i opieki dziennej dla dzieci w wieku przedszkolnym 2,5-6 lat oraz stworzenie oddziału integracyjnego dla dzieci z niepełnosprawnościami. Budowa właściwej infrastruktury przedszkolnej, przyczyni się do rozwoju fizycznego i intelektualnego najmłodszych Dolnoślązaków.

 

UMWD

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Maluchy z Dobroszyc mają nowoczesne przedszkole z placem zabaw komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się