:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

14 odebranych praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h

Na sygnale, odebranych jazdy przekroczenie prędkości ponad - zdjęcie, fotografia

Kolejni kierujący stracili uprawnienia do kierowania pojazdami za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym

Policjanci oleśnickiej drogówki zatrzymali prawa jazdy kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Aż 14 osób za popełnione wykroczenia ukaranych zostało w postępowaniu mandatowym oraz utracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Ostatni weekend ferii zimowych województwa dolnośląskiego to czas zwiększonego ruchu pojazdów na drogach. Dlatego też należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drogach i przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy patrolując drogi powiatu oleśnickiego przeprowadzili liczne kontrole drogowe. 

Prowadzili również pomiary prędkości pojazdów osobowych, które poruszały się z dużą prędkością w terenie zabudowanym. W ostatni weekend ferii zimowych oleśniccy policjanci ujawnili aż 14 wykroczeń drogowych związanych z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h, co skutkowało zatrzymaniem 14 blankietów prawa jazdy.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, każdy z uczestników ruchu drogowego po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dokument jest odbierany bezpośrednio przez kontrolującego policjanta.

Jeżeli pomimo zakazu osoba taka nadal będzie kierować autem, okres odebrania uprawnień przedłużony zostanie do 6 miesięcy. Jeśli w tym czasie sytuacja się powtórzy, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Będzie to oznaczało konieczność ponownego zdawania egzaminu na prawo jazdy.

14 odebranych praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h komentarze opinie

  • gość 2018-02-05 12:31:01

    Nie rozumiem jak z dzisiejszymi możliwościami jakie daje nam Yanosik można jeszcze tak dawac się łapać... Jak ktoś nie myśli jużtak totalnie (bo wiadomo, że samo przekroczenie o tyle to już głupota) no to niech cierpi

  • gość 2018-02-20 13:40:53

    Czyli jakby uzyl Yanosika i ominal policje a potem dalej pedzil jak glupi to juz spoko? Boze, tacy ludzie to chyba prawko dostaja jedynie z clubcardu, bo ze prawdziwe maja to nie wierze...

  • gość 2018-03-27 12:24:53

    Treść niezgodna z regulaminem portalu nolesnica.pl

Dodajesz jako: Zaloguj się