:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

2,5 promila na motorowerze i sądowym zakazem

Na sygnale, promila motorowerze sądowym zakazem - zdjęcie, fotografia

Policjanci z sycowskiej patrolówki zatrzymali mężczyznę, który kierował motorowerem pod wpływem alkoholu

 

Wcześniej 50-latek był już karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości czego skutkiem był dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. 

Łamiąc zakaz popełnił kolejne przestępstwo. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wczoraj, około południa, w Sycowie funkcjonariusze prewencji patrolujący miasto zauważyli jadącego motorowerzystę. Postanowili skontrolować pojazd i jego kierującego. Od mężczyzny mundurowi wyraźnie czuli alkohol, dlatego zbadali jego trzeźwość. 

Okazało się, że 50-latek w wydychanym powietrzu ma ponad 2,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzenia w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna (mieszkaniec powiatu lubińskiego), kierował motorowerem nie stosując się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. 

Teraz nieodpowiedzialny kierowca za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


KPP w Oleśnicy

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


2,5 promila na motorowerze i sądowym zakazem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się