:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Akcja oleśnickiej drogówki - "Niebezpieczne Promile"

Na sygnale, Akcja oleśnickiej drogówki

Akcja przeprowadzona została w miniony poniedziałek. W trakcie działań przebadano 150 kierujących pojazdami, w tym 25 kierujących pojazdami ciężarowymi i 3 kierujących autobusami

Ujawniono dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Działania te miały na celu przebadanie jak największej liczby kierujących pojazdami na zawartość alkoholu oraz narkotyków w organizmie,  a tym samym zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. W trakcie działań przebadano 150 kierujących pojazdami, w tym 25 kierujących pojazdami ciężarowymi i 3 kierujących autobusami. Ujawniono dwóch kierujących, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. 

Około godziny 18:00 w Smardzowie 39 - letni mężczyzna, mając w wydychanym powietrzu prawie 0,8 promila, kierował pojazdem marki Renault. Zatrzymany na gorącym uczynku przez oleśnickich funkcjonariuszy Ruchu Drogowego.

Około godziny 17:30, 30 - letni mężczyzna, kierujący w miejscowości Ose, został zatrzymany przez międzyborskich funkcjonariuszy. Zbadany na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, alkomat wskazał wynik 1,1 promila. Najmniejsza grzywna jaką może zastosować sąd to 5000 zł i trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów.

To elekty kontroli prowadzonych jednego dnia. Natomiast kontrole prowadzone podczas minionego weekendu to również kilku nietrzeźwych kierujących wyeliminowanych z ruchu. 

W sobotę nad ranem oleśniccy policjanci skontrolowali poruszającego się ulicą Wojska Polskiego kierującego pojazdem marki Mazda. 39 - letni mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 1,9 promila alkoholu.

W niedzielę nad ranem na ulicy Wojska Polskiego w Sycowie tamtejsi policjanci skontrolowali kierującego Volvo. 19 - letni mężczyzna w wydychanym powietrzu miał ponad 0,5 promil alkoholu. Wieczorem natomiast na ulicy Kolejowej w Sycowie policjanci zatrzymali kierującego Mazdą. 57 - latek w wydychanym powietrzu miał 2 promile. Kierujący kontrolowany na Szosie Kępińskiej około godziny 23:00 prowadził pojazd mając w wydychanym powietrzu 1,2 promila. Okazało się, że kierował nie mając uprawnień. 

Tego samego dnia wczesnym rankiem w Bierutowie policjanci zatrzymali 24 - letniego kierującego BMW. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. Późnym popołudniem na terenie gminy Bierutów policjanci skontrolowali trzeźwość motorowerzysty. Okazało się, że w wydychanym powietrzu miał 1,3 promila.

Również w niedzielę na terenie Ligoty Polskiej oleśnicka drogówka zatrzymała nietrzeźwego 65 - letniego kierującego pojazdem marki Fiat. Alkomat wykazał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Pijani kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń bezpieczeństwa na drogach. Jadąc po pijanemu nie myślą o tym, że mogą kogoś zabić ani o grożących im konsekwencjach prawnych.

Problemu nietrzeźwości na drogach nie da się niestety całkowicie wyeliminować, jednak dzięki prowadzonym cyklicznie działaniom policyjnym i zaostrzeniu prawa można go znacząco zmniejszyć.

 
KPP w Oleśnicy

Akcja oleśnickiej drogówki - "Niebezpieczne Promile" komentarze opinie

  • gość 2018-05-26 23:55:42

    bardzo dobra akcja, malutcy drogowi przestępcy beda mogli sobie pomoc yanosikiem, a baranow siadajacych po pijaku za kolkiem bedzie policja zgarniac ku uciesze wszystkich

Dodajesz jako: Zaloguj się