:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Biblioteka i Forum Kultury zaprasza na „Koncert jubileuszowy – Chopin na 100”

Kiedy: 2018-05-02 , godzina: 18:00 | Gdzie: Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego

Koncerty, Biblioteka Forum Kultury zaprasza „Koncert jubileuszowy Chopin 100” - zdjęcie, fotografia

W koncercie, który odbędzie się 2 maja o godz. 18:00 w sali widowiskowej BiFK, wystąpi Adam Kośmieja – pianista młodego pokolenia, absolwentem nowojorskiej Manhattan School of Music.

Bilety w cenie 15 zł. Rezerwacja on-line 26 marca godz.9.00 na stronie http://bifk.info/rezerwacja/. Początek sprzedaży od 28 marca od godz. 16:00 w kasie Sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4. W pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy.  


Adam Kośmieja to jeden z najbardziej wyrazistych polskich pianistów młodego pokolenia. Jest artystą nieustannie poszukującym, którego repertuar i doświadczenia koncertowe obejmują utwory zarówno klasyczne jak i awangardowe oraz multimedialne. Prowadzi ożywioną działalnośc koncertową w kraju i za granicą, która zaprowadziła go do sal koncertowych Ameryki Północnej, Europy i Azji m.in.: Weill Recital Hall w Carnegie Hall i Yamaha Concert Artist’s Hall w Nowym Jorku.

W Polsce współpracował niemal ze wszystkimi czołowymi krajowymi orkiestrami. Występował pod batutą m.in. Jacka Kaspszyka, Muhai Tanga, Alexandra Liebreich’a, Bassem’a Akiki, Wojciecha Michniewskiego, José Maria Florêncio, Szymona Bywalca, Jerzego Swobody.

Brał udział w wielu międzynarodowych festiwalach muzycznych m.in. : Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”, Beijing Modern Music Festival w Chinach, Shenzhen International Music Festival „Belt & Road” w Chinach, Międzynarodowym Sympozjum Muzyki Elektroakustycznej w Toronto, Międzynarodowym Festiwalu Craiova Muzicală w Rumunii, International Piano Festivals w Hiszpanii, Mózg Festiwalu w Bydgoszczy.

Grę na fortepianie rozpoczął jako sześciolatek i przez 13 lat zgłębiał jej tajniki w klasie prof.Ludmily Kasjanienko. Jest absolwentem nowojorskiej Manhattan School of Music w klasie Solomona Mikowsky’ego (2011), w latach 2007-2011 wyróżniony stypendium im. Harolda i Helen Schonbergów (pamięci wybitnego krytyka muzycznego „New York Times’a”). Absolent Akademii Muzycznej im.F.Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie prof.Jerzego Sulikowskiego i prof.Katarzyny Popowej-Zydroń. Obecnie, ze stopniem naukowym doktora, jest wykladowca na tej uczelni.

Promując muzykę najnowszą, która zajmuje uprzywilejowane miejsce wśród jego artystycznych zainteresowań Adam wspólnie z pianistą jazzowym Christianem Sandsem (członkiem Christian McBride Trio) stworzył projekt „3xPiano” (2009-2011), łączący elementy muzyki jazzowej, klasycznej i elektronicznej.

W 2016 Adam Kośmieja wydał debiutancką płytę z kompletem dzieł na fortepian solo Kazimierza Serockiego (DUX), która spotkała się z uznaniem w kraju i zagranicą. Od kilku lat Kośmieja współpracuje z polskim kompozytorem Stefanem Węgłowskim. W roku 2017 wystąpił na jego płycie Contemporary Jewish Music (KAIROS). W listopadzie 2018 roku ukażą się 2 nowe płyty (PWM) – koncert fortepianowy E.Sikory (Sinfonia Varsovia, Bassem Akiki) i trio T.Wieleckiego (Andrzej Bauer, Julian Paprocki).

Biblioteka i Forum Kultury zaprasza na „Koncert jubileuszowy – Chopin na 100” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się