:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Druga edycja "Oleśnickiej Bajk Poczty" już jutro

Kiedy: 2018-06-23 , godzina: 10:00 | Gdzie: Amfiteatr nad Stawami

Wydarzenia, Druga edycja

Zgodnie z zapowiadanym „planem siedmioletnim” w tym roku odbędzie się druga edycja „Oleśnickiej Bajk Poczty”

W ostatnią sobotę czerwca piętnastoosobowy peleton złożony z miłośników dwóch kołek przewiezie przesyłki pocztowe z Oleśnicy do Sycowa. Start z Amfiteatru nad stawami, a meta w Urzędzie Pocztowym w Sycowie.

Wszystkie przesyłki nadesłane do przewiezienia pocztą rowerową zostaną ostemplowane specjalnie przygotowanym na tę okazję datownikiem okolicznościowym. Zgodnie z zeszłoroczną zapowiedzią będzie na nich przedstawiona ewolucja roweru. W tym roku elementem graficznym jest bicykl stworzony w 1839 roku przez Kirpatricka Macmillana.

Dodatkowo została wydana kartka okolicznościowa na której zaczerpnięto jako motyw start do ubiegłorocznej poczty rowerowej. Kartkę można nabyć w UP Oleśnica Śląska 1 przy ul. 3 Maja 50/52 w cenie 1,05 zł. Jej nakład to tylko 200 sztuk, zatem można ją śmiało nazwać "białym krukiem". Autorem datownika i kartki pocztowej jest Adam Szuler z Koła PZF Nr 4 w Oleśnicy.

Partnerem wydarzenia jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, a także Centrum Kultury w Sycowie. Od 16 lipca. w Muzeum Regionalnym gościć będzie nasza wystawa zdigitalizowanych i powiększonych znaczków pocztowych z kolekcji oleśniczanki Ewy Płanety.

Głównym celem oleśnickiej poczty specjalnej jest promowanie wśród mieszkańców zainteresowań filatelistycznych, zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu na rowerze, popularyzacja miejskiego transportu rowerowego i rekreacyjnego uprawiania sportów rowerowych. W imieniu organizatorów i partnerów serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców 23.06.2018 na oficjalny start grupy z Amfiteatru Miejskiego w Oleśnicy. Zapraszamy już od godziny 09.00, kiedy to rozdawać będziemy specjalne pocztowe i rowerowe niespodzianki dla kibiców, a Urząd Pocztowy przygotuje specjalne stoisko dla fanów filatelistyki i wszystkich chętnych, którzy będą chcieli wysłać pozdrowienia dla swoich bliskich i znajomych.

Patronat honorowy nad całym wydarzenie objął Starosta Oleśnicki Wojciech Kociński oraz Burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński.

Organizatorami "Poczty Rowerowej" są:  Grupa Rowerowa "Oleśnica Bajk Stajl", Okręg Wrocławski Polskiego Związku Filatelistów, Regionalny Koordynator ds. filatelistyki we Wrocławiu, Region Sieci we Wrocławiu oraz Urząd Pocztowy Oleśnica Śląska 1 oraz Urząd Pocztowy w Sycowie.

Druga edycja "Oleśnickiej Bajk Poczty" już jutro komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się