:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Grand OFF w BiFK

Film, Grand - zdjęcie, fotografia

Biblioteka i Forum Kultury zaprasza do Kina BiFK na projekcję filmów w ramach 10. edycji Festiwalu Grand Off

odbedzie sie ona 17 marca o godz.18:00. Bilety w cenie 8 zł do nabycia w Kasie BiFK.

Festiwal Grand OFF to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna, z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.

Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych GRAND OFF to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalna Komisję Nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa Kapituła składająca się z ponad 60 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów.
W 2016 roku na festiwal nadesłano 4000 filmów ze 123 krajów całego świata.

Najlepsza Fabuła
RIDERS [‘29]
Osoba nominowana / Nominee: Jesper Vidkjær Rasmussen
Reżyser / Director: Jesper Vidkjær Rasmussen
Dania / Denmark
Zniesmaczony zabójczą przemocą panującą w wyjętym spod prawa klubie motocyklowym, Lars, po 8 latach spędzonych w więzieniu, postanawia z niego odejść. Chce zacząć nowe życie z żoną i synem, w innym kraju. Ale nic nie idzie zgodnie z planem.
 
Najlepsza Reżyseria
TIMECODE [‘15]
Osoba nominowana / Nominee: Juanjo Giménez Peña
Reżyser / Director: Juanjo Giménez Peña
Hiszpania / Spain
Luna i Diego są strażnikami parkingowymi. Diego ma nocną zmianę, a Luna pracuje w ciągu dnia.

Grand OFF w BiFK komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się