:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

I Oleśnicki Festiwal Gitarowy

Kiedy: 2018-03-25 , godzina: 18:00 | Gdzie: Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego

Koncerty, Oleśnicki Festiwal Gitarowy - zdjęcie, fotografia

W ramach festiwalu wystąpią znakomici artyści, którzy w Sali widowiskowej BiFK zaprezentują gitarę w trzech odsłonach: akustycznej, flamenco i klasycznej

25 marca o godz. 18:00 rewelacyjny Jacek Królik z zespołem wykona utwory ze swojej najnowszej płyty, wybrane fragmenty muzyki skomponowanej do filmu ,,Ile waży Koń Trojański", jak również utwory z repertuaru największych mistrzów gitary. Gitarzyście towarzyszyć będą Łukasz Adamczyk- bas i Mirosław Hady – cajón. Gitara akustyczna w mistrzowskim wydaniu.

Natomiast 14 marca o godz. 18:00 wysłuchamy koncertu zespołu Por Fiesta/Fuente. Będzie to niezwykła muzyczna opowieść o fascynacji flamenco, piękną i starą sztuką pochodzącą z odległej Andaluzji i fascynacji muzyką Bliskiego Wschodu. To także wędrówka w przestrzeni i w czasie. Podczas koncertu usłyszymy gitarę o charakterystycznym piaskowym brzmieniu, śpiewaka o głębokim jak studnia głosie oraz zobaczymy tancerkę w wielobarwnych sukniach, stepującą w charakterystycznych flamencowych rytmach. Wszystko to doprawione będzie zawodzącym śpiewem i grą na santurze (tradycyjnych perskich cymbałach).
 
Na zakończenie festiwalu 28 kwietnia o godz.18:00 w Sali widowiskowej BiFK  zaprezentuje się Erlendis Quartet, który w niecałe pięć lat od swojego powstania zdobył międzynarodowe uznanie poprzez istotne laury konkursowe oraz liczne koncerty na całym świecie. Entuzjastyczne recenzje podkreślają wręcz telepatyczne porozumienie wewnątrz zespołu, ich unikalną muzykalność oraz emocjonalność muzycznych kreacji. Kwartet dba o to, by repertuar koncertowy był zawsze ciekawy i zróżnicowany. Nie inaczej będzie w Oleśnicy. Żywiołowość Hiszpanii w utworach L. Boccheriniego czy E. Lecuony będzie przeplatać się z kantylenową melodią pieśni F. Schuberta i M. Bałakiriewa, a powrót do baśni z dzieciństwa zapewni bogata w barwy i nastroje suita M. Ravela. 
Bilety na koncerty w cenie 25 zł.

Koncert 25 marca: 
rezerwacja on-line 26 kwietnia (godz.9:00) na www.bifk.info. Początek sprzedaży od 25 marca (środa) od godz. 16:00 w kasie Sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4. 
W pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy.

Koncert 14 kwietnia oraz 28 kwietnia: 
rezerwacja on-line 5 marca (godz.9:00) na www.bifk.info. Początek sprzedaży od 7 kwietnia (środa) od godz. 16:00 w kasie Sali widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4. W pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy.

I Oleśnicki Festiwal Gitarowy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się