:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Jak wychować robota?

Technologie, wychować robota - zdjęcie, fotografia

Roboty w Gimnazjum nr 2

We wrześniu 2016 roku Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy zostało zakwalifikowane do pilotażowego projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej pt. „Programowanie”. W tym celu została opracowana i wdrożona innowacja w zakresie nauczania programowania na przedmiocie informatyka w klasach drugich.

Uczniowie na zajęciach informatyki pracują na platformie do programowania, a następnie budują roboty z klocków LEGO MINDSTORMS Education.

Jednak to dopiero wstęp. Mamy nadzieję że rozpoczęta przygoda z robotyką zaowocuje własnymi pomysłami i projektami, a świetna zabawa towarzysząca nauce obsługi robota, przerodzi się w nowe odkrycia naukowe.

Na bazie naszej innowacji opracowaliśmy projekt pt. „Jak wychować ROBOTA?”, który został wysoko oceniony przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. im. Stefana Bryły i w ramach programu „Bank Ambitnej Młodzieży” - otrzymaliśmy granty na jego realizację.

Gimnazjum nr 2

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Jak wychować robota? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się