:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień

Na sygnale, Kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień - zdjęcie, fotografia

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli mężczyznę, który kierował samochodem osobowym, mając cofnięte uprawnienia do kierowania

Jednym z nowszych przestępstw drogowych, jest art. 180a kodeksu karnego (wszedł w życie 18 maja 2015 roku). Chodzi o kierowanie pojazdem, na który uprawnienie do kierowania (prawo jazdy) zostało cofnięte w drodze decyzji administracyjnej - np. za przekroczenie dozwolonej prędkości jazdy na terenie zabudowanym o więcej niż 50km/h. Za takie przestępstwo kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 3 kwietnia br., o godzinie 19.20 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy prowadzili kontrolę na terenie gminy Oleśnica. Jednym z kontrolowanych pojazdów był samochód osobowy m-ki Seat.

W czasie tej kontroli okazało się, że 42-letni kierowca nie ma prawa jazdy, bo uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym zostały mu cofnięte w drodze decyzji administracyjnej, wydanej przez Starostwo Powiatowe.

Za popełnienie przestępstwa z art. 180a kodeksu karnego mężczyzna kierujący fordem odpowie przed sądem. Za takie przestępstwo kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 
KPP w Oleśnicy

Kierował pojazdem pomimo cofniętych uprawnień komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się