:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

KOD i Gąsienice w Oleśnicy

Kiedy: 2018-02-09 , godzina: 14:30 | Gdzie: Rynek

Wydarzenia, Gąsienice Oleśnicy - zdjęcie, fotografia

Dziś od godz. 14:30 do 15:30 Komitet Obrony Demokracji organizuje na oleśnickim Rynku akcję „Gąsienice Tour 2017 PL”

Od 5 lutego na terenie Dolnego Śląska trwa akcja „Gąsienice Tour 2017 PL” – międzynarodowy projekt artystyczno-satyryczny, którego celem jest walka z politycznym populizmem - informują działacze Komitetu Obrony Edukacji i zapraszają na happeningi w wielu miastach Dolnego Śląska. Także w Oleśnicy.

Założeniem projektu jest pokazanie społeczeństwu, czym jest populizm, jak gra na ludzkich emocjach i jaki jest prawdziwy cel wykorzystujących go polityków. Celem tym nie jest poprawa losu współobywateli ani lepsza organizacja aparatu państwowego, lecz po prostu władza, najlepiej władza niczym nieograniczona, pozwalająca na nieliczenie się z wyborcami, a wreszcie władza zachłanna, nienasycona, konsumująca zgromadzone zasoby i niszcząca wartości. 

Właśnie taki typ władzy symbolizują gąsienice zjadające liść z napisem „demokracja” – główny element instalacji artystycznej, która od października pojawia się w kolejnych polskich miastach. 

Odwiedzimy wiele miejscowości Dolnego Śląska, będziemy rozdawać ulotki zachęcające do uczestniczenia w wyborach, a w większych miejscowościach zorganizujemy happeningi. Ale przede wszystkim chcemy rozmawiać z ludźmi - czytamy w nadesłanym komunikacie.

KOD i Gąsienice w Oleśnicy komentarze opinie

  • Maro - niezalogowany 2018-02-09 19:22:01

    Gonić komuchów !!!

  • gość 2018-02-09 21:46:35

    No i mieszkańcy Oleśnicy totalnie olali Koderów. Brawo dla wszystkich mieszkańców

Dodajesz jako: Zaloguj się