:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - policyjny pokaz ratownictwa wodnego

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nad wodą zorganizowały w Stradomi Wierzchniej pokaz ratownictwa wodnego.

Celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków. Wszystko po to, aby wakacyjny wypoczynek minął bezpiecznie i miło.

Policjanci sięgają po wiele sposobów jak najciekawszego przekazu wiedzy profilaktycznej. W tym roku policjanci wspólnie ze strażakami i ratownikami wodnymi zorganizowali pokazy ratownictwa.

W minioną niedzielę sprzyjała dobra pogoda, stąd też liczna obecność mieszkańców zaproszonych na otwarcie sezonu letniego nad zalewem w Stradomii Wierzchniej połączony z pokazami.

Policjanci Komisariatu Wodnego na akwenie tuż przy kąpielisku zaprezentowali swoje umiejętności w akcjach ratowniczych. Po wodzie pływały szybkie łodzie motorowe, a funkcjonariusze sprawnie wyciągali z wody pozorantów udających osoby tonące. W pokazach wzięli też udział ratownicy wodni i strażacy. Na lądzie ratownicy zademonstrowali jak udzielić pierwszej pomocy osobie wyciągniętej z wody.

Oprócz zaprezentowanych sytuacji niebezpiecznych, policjanci starali się również wskazać prawidłowe zachowania podczas ratowania osoby tonącej, czy potrzebującej pomocy. Zademonstrowali odpowiednie chwyty czy sposób bezpiecznego odholowania takiej osoby do brzegu.

Po pokazach mieszkańcy mogli zobaczyć sprzęt ratowniczy, którym dysponują policjanci, ratownicy czy strażacy.

W pokazach uczestniczył również przewodnika psa służbowego wyspecjalizowanego do wyszukiwania zapachu zwłok z wody i lądu. Obecność czworonoga była ogromną atrakcją dla najmłodszych uczestników spotkania, a jego przewodnik odpowiadał na liczne pytania osób zainteresowanych jego pracą.

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" - policyjny pokaz ratownictwa wodnego komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się