:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Lato w mieście - propozycje BiFK na sierpień

Kultura, mieście propozycje sierpień - zdjęcie, fotografia

Jaki będzie, drugi letni miesiąc w Oleśnicy?

Dzięki Bibliotece i Forum Kultury pełen zabawy, rozrywki, atrakcji kulturalnych dla małych i dużych – czyli dokładnie taki jak wakacyjny lipiec.
1, 2 i 3 sierpnia w Bibliotece „Pod Pegazem” przy ul. Kleeberga 4 (w budynku Szkoły Podstawowej nr 6, wejście od ul. Sikorskiego) odbędą się zajęcia „Krasnoludek, krasnal, skrzat z dzieciakami za pan brat” – na zajęcia obowiązuje wstęp wolny. Zajęcia trwają od 11:00 do 13:00.

Natomiast 6, 7 i 8 sierpnia w Sali Widowiskowej BiFK przy ul. Kochanowskiego 4 odbędą się warsztaty teatralne „Poszukiwacze Skarbów” dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązują na nie zapisy ze względu na ograniczoną liczbę miejsc – szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na profilu FB Sali Widowiskowej.

Natomiast w dniach 21 – 25 sierpnia zapraszamy do Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią na warsztaty „Odkrywki – animatorzy i twórcy w terenie”. Również na te zajęcia obowiązują zapisy – szczegóły można znaleźć na profilu FB Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią i na stronie www.muzeum.olesnica.pl.

Weekend 10 – 12 sierpnia to oczywiście wielkie cyrkowe święto w naszym mieście – V Międzynarodowy Festiwal OFCA. BiFK przygotował na sobotę i niedzielę warsztaty, które odbędą się w godz. 11:00 – 14:00 przy oleśnickim amfiteatrze nad Stawami Miejskimi. Na uczestników czekają atrakcje w postaci warsztatów z graffiti, sitodruku, warsztaty bębniarskie, skręcania balonów, pokazu puszczania baniek, żonglerki, masy zabawek, gier i wielu, wielu innych.

Natomiast 22, 23 i 24 sierpnia odbędzie się już IX edycja bardzo lubianego przez oleśniczan Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Wędrownych SKWEREK, w trakcie którego będzie można spotkać się z teatrami w przestrzeni miejskiej – w parkach i na podwórkach, czyli najbliżej miejsc, w których spędzają wolny czas dzieci. W tym roku zaprezentują się 4 grupy teatralne, w tym Teatr AHOJ z czeskiego miasta partnerskiego Oleśnicy – Chrudimia. Oprócz spektakli oleśniczanie będą mogli wziąć udział w warsztatach.

Dla nieco starszych miłośników kultury w ramach cyklu „Muzyka nad Stawami” zapraszamy na koncert lokalnego zespołu FAST FAT. Ta działająca od niedawna formacja z pewnością uraduje ucho każdego miłośnika mocniejszego uderzenia.

Natomiast zwolenników nieco bardziej klasycznych dźwięków zapraszamy 29 sierpnia do oleśnickiej Bazyliki na koncert „Duchowa stolica Polski” – dyrygent maestro Andrzej Kosendiak podzieli się z publicznością pasją odkrywania polskich dzieł muzyki dawnej – oleśniczanie będą mogli posłuchać utworów Marcina Józefa Żebrowskiego – kompozytora z XVIII wieku w wykonaniu Wrocławskiej Orkiestry Barokowej i Chóru chłopięcego Narodowego Forum Kultury.

Wielbiciele kina natomiast będą mieli możliwość obejrzenia 2 filmów na Dziedzińcu Ratusza w ramach kina letniego BiFK – wstęp wolny.

Lato w mieście - propozycje BiFK na sierpień komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się