:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Miasteczko ruchu drogowego w Oleśnicy

Kiedy: 2018-05-20 , godzina: 15:00 | Gdzie: SP3 ul.kochanowskiego

Wydarzenia, Miasteczko ruchu drogowego Oleśnicy - zdjęcie, fotografia

Rowery, bezpieczeństwo i świetna zabawa

W niedzielę 20 maja, w godzinach od 15:00 do 18:00, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Oleśnicy w partnerstwie z grupą rowerową Oleśnica Bajk Stajl, sklepem rowerowym ROWERY WRONA, Ratownikami GKN, Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy oraz animatorami z grupy BAWIMY SIĘ! 

W niedzielne popołudnie zachęcamy do wskoczenia na rowery i przyjechania całymi rodzinami na teren Szkoły Podstawowej nr 3 im. Podróżników i Odkrywców w Oleśnicy przy ul. Kochanowskiego 8 gdzie specjalnie dla dzieci i młodzieży wystartuje mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego.

Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego to specjalny, plenerowy zestaw do nauki przepisów ruchu drogowego i nauki m.in. jazdy na rowerze. Skrzyżowania, ronda, mini znaki drogowe i sygnalizacja świetlna – to wszystko by sprawdzić i rozwinąć swoje umiejętności na drodze!
Dodatkowo przygotowaliśmy na terenie miasteczka masę atrakcji! To m.in. znakowanie rowerów i konkursy edukacyjne z nagrodami.

Przed startem na trasę, swoje rowery, sprawdzić będziecie mogli w plenerowym serwisie u profesjonalistów ze sklepu i warsztatu ROWERY WRONA OLEŚNICA, który w naszym mieście prowadzi znakomity i uznany kolarz Zdzisław Wrona. Swoje umiejętności podszkolić będziecie mogli również w zakresie pomocy przedmedycznej wspólnie z Ratownikami i Akademią Młodego Ratownika GKN.

Na rodziców i opiekunów czekać będzie wygodna strefa z leżakami oraz BOOKWORM czyli mobilna biblioteka rowerowa, którą tego dnia grupa Oleśnica Bajk Stajl wypełni książkami wspólnie z Biblioteką i Forum Kultury w Oleśnicy w ramach promocji GIEŁDY KSIĄŻEK. Wśród zebranych pozycji m.in. tytuły dla dzieci i młodzieży. A dzieci, w oczekiwaniu na swoją kolej na torze, wspierać będą animacjami i wspólną zabawą animatorzy z inicjatywy BAWIMY SIĘ!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, a w szczególności uczniów klas czwartych, którzy będą mogli w niedzielne popołudnie sprawdzić swoje umiejętności na torze przed egzaminami na kartę rowerową, które wystartują na terenie miasteczka od poniedziałku.
 

Miasteczko ruchu drogowego w Oleśnicy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się