:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Motocykliści - policja apeluje

Wydarzenia, Motocykliści policja apeluje - zdjęcie, fotografia

W miniony weekend ładna pogoda sprawiła, że na naszych drogach pojawili się motocykliści

Oleśniccy policjanci przypominają, że jazda motocyklem wymaga dużych umiejętności i przede wszystkim zdrowego rozsądku. Na bezpieczeństwo motocyklistów duży wpływ mają również kierowcy samochodów, którzy muszą mieć świadomość, że po drodze jeżdżą również miłośnicy jednośladów. Apelujemy do wszystkich kierujących o ostrożność.

Biorąc pod uwagę zmieniającą się pogodę na wiosenną i zwiększającą się liczbę motocykli na naszych drogach, apelujemy o zastosowanie się do hasła „Patrz w Lusterka. Motocykle są Wszędzie”. Ważnym jest, aby kierujący samochodami mieli świadomość, że motocykl porusza się szybciej i jest w lusterkach słabiej widoczny. Istotne dla bezpieczeństwa jest też korzystanie ze wstecznych lusterek, ponieważ jedno zerknięcie w nie może ocalić czyjeś życie lub zdrowie.

Apelujemy do wszystkich fanów jednośladów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego o rozsądek i wyobraźnię. Pamiętajmy, że najmniejszy błąd za kierownicą może kosztować życie. Szczególną uwagę powinni zachować motocykliści, rowerzyści, a także piesi, których nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne i karoseria pojazdu.

Motocyklista powinien zadbać o właściwy ubiór ze specjalnymi protektorami oraz elementami w intensywnym, dobrze widocznym dla innych kierujących kolorze. Powinien zaopatrzyć się również w dobry kask. Należy zwrócić uwagę na atesty, jakie musi posiadać taki strój.

Przypominamy wszystkim kierującym, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklistom natomiast radzimy, aby w czasie jazdy z najwyższą czujnością stosowali się do zasady ograniczonego zaufania.


KPP w Oleśnicy

Motocykliści - policja apeluje komentarze opinie

  • gość 2018-03-12 22:29:19

    Mądre słowa. Ostrożności i szerokości dla wszystkich

Dodajesz jako: Zaloguj się