:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Nadzwyczajne posiedzenie komisji oświaty

Wczoraj w Szkole Podstawowej nr 1 miało miejsce nadzwyczajne posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury i Dziedzictwa Regionalnego Rady Miasta Oleśnicy, które otworzył jej przewodniczący Jacek Malczewski.

Posiedzenie zostało zorganizowane z inicjatywy radnych Grzegorza Żyły oraz Wojciecha Bryma a było wynikiem niepokojów szkolnych środowisk SP nr 1 oraz nr 3 w związku z trwającymi naborami.

Radny Grzegorz Żyła kwestionował tworzenie szkolnych molochów oraz wskazywanie rodzicom innych lokalizacji szkół dla swoich dzieci.

Na te pytania odpowiadała dyrektorka Zespołu Oświaty Samorządowej Danuta Leśniewska.

- Na bieżąco spotykam się z dyrektorami, dyskutujemy, wymieniamy informacje i dlatego byłam zaskoczona zaproszeniem na posiedzenie komisji w tej właśnie sprawie - mówiła Leśniewska.

Zapewniała także, że nauczyciele nie powinni obawiać się utraty pracy. 

Miasto nie będzie decyzjami administracyjnymi zmuszać uczniów do nauki w konkretnych placówkach. Obwody służą jedynie celom administracyjnym. One były wcześniej, są i będą, ale nie mają być wyznacznikiem wyboru szkoły - dodała D. Leśniewska.

Z wyliczeń zespołu oświaty wynika, że również inne placówki mają problemy ze stuprocentowym obłożeniem poszczególnych oddziałów  "jedynka" nie jest wyjątkiem. 

Ewentualny brak etatów w miejskich szkołach mogą zastąpić godziny lub etaty w szkołach średnich, do których za dwa lata trafi podwójny rocznik uczniów. 

Swoja opinię wyraził także burmistrz.

Chyba nikt nie przypuszczał, że przez reformę przejdziemy  suchą stopą. Ustalona sieć szkół nie jest zagrożona w związku ze zbyt małą liczbą uczniów w poszczególnych szkołach. Sytuacja nie wymagała nadzwyczajnego posiedzenia komisji. Po prosto trochę ciszej nad tą oświatą, bo ona sobie poradzi - powiedział Michał Kołaciński

Na zakończenie Maria Kaczmarek, która jest dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 1 stwierdziła, że na szkołę patrzy jako na całość i ważni są dla niej uczniowie, jaki i równie nauczyciele.

Informujmy rodziców o istnieniu szkół nr 1 oraz 3 i dajmy im szansę, aby mogli podjąć decyzję, gdzie będzie się uczyło ich dziecko - powiedziała Kaczmarek.

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Nadzwyczajne posiedzenie komisji oświaty komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się