:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C lekkie zachmurzenie

Nauczyciele WF szkolili się w Atolu

Sport, Nauczyciele szkolili Atolu - zdjęcie, fotografia

Oleśniccy wuefiści zdobywali nową wiedzę

W ramach projektu "Aktywnie spędzam czas na sportowo i kształtuje swoją postawę ciała prawidłowo" Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" zorganizował szkolenie dla oleśnikich nauczycieli prowadzących na co dzień zajęcia wychowania fizycznego. 

Całość odbyła się 23 listopada w oleśnickim kompleksie Atol. 

Zajęcia poprowadzili przedstawiciele Akademii Wychowani Fizycznego z Wrocławia- dr hab. Małgorzata Sobera, dr Anna Tomaszewska a także dr Aleksandra Sikora. Te składały się z części zarówno teoretycznej jak i praktycznej.

Program konferencji zawierał część teoretyczną, która odbywała się w sali konferencyjnej gdzie dominowała tematyka: Gdzie szukać wad postawy, Rozwoju postawy w ontogenezie, Postawy anatomii mięśni posturalnych, przedstawiano charakterystykę poszczególnych wad postawy, ich przyczyny oraz obraz kliniczny pleców okrągłych, wklęsłych, skoliozy, klatki piersiowej lejkowatej, kurzej, koślawość i szpotawość kolan oraz płaskostopie.

W dalszej części szkolenia odbyła się część praktyczna w hali sportowej OKR ATOL. Zajęcia rozpoczęto od  metodyki ocen postawy ciała. W dalszej części dominował temat: korekcji, a w szczególności postępowanie korekcyjne w przypadkach wad postawy. Dużym zainteresowaniem cieszył się temat „Co wprowadzić do zajęć w-f i jak stworzyć zajęcia korekcyjne w szkołach by badać postawę i stworzyć warunki do ćwiczeń korekcyjnych”. 

Na koniec uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty ukończenia szkolenia. 

Koszt organizacji wydarzenia pokryty został przez  Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki

źród. UM Oleśnica

Nauczyciele WF szkolili się w Atolu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się