:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Na sygnale, zatrzymał kontroli drogowej - zdjęcie, fotografia

Policjanci z oleśnickiej drogówki, po krótkim pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli. Jak się później okazało nie miał on prawa jazdy i obowiązkowego ubezpieczenia OC

Na szczęście nie doszło do tragedii, a policjanci skutecznie udaremnili mężczyźnie dalsze poruszanie się pojazdem.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z oleśnickiej drogówki, pełniąc służbę na terenie gminy Oleśnica, zauważyli pojazd marki deawoo, którego oświetlenie było niesprawne. Policjanci ruszyli za pojazdem, aby zatrzymać go do kontroli drogowej i poinformowani kierującego o usterce. Kierujący deawoo zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. 

Na terenie niezabudowanym skręcił w drogę polną i zniknął z pola widzenia funkcjonariuszy. Policjanci jednak niezwłocznie powiadomili dyżurnego o podjętym pościgu oraz przekazali dane pojazdu. W czasie gdy policjanci penetrowali teren w poszukiwaniu pojazdu dyżurny ustalił miejsce zamieszkania właściciela pojazdu i skierował tam drugi patrol. Kiedy kierujący pojazdem marki deawoo wjechał na posesję w której mieszka, natknął się na czekających na niego policjantów. 

Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec gminy Oleśnica, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Teraz 21-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP w Oleśnicy

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej komentarze opinie

  • gość 2018-01-12 17:26:22

    A kto normalnie chce tracic na to czas? Mnie zawsze wkurza jak musze się zatrzymywać do takiej "prewencyjnej" kontroli... Dlatego bez yanosika to się nie ruszam, żeby nie musieć marnować cennych minut mojego życia

Dodajesz jako: Zaloguj się