:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Niesamowite szafki szkolne w Szkole Podstawowej nr2 - VIDEO

Piotr Błaszczak był  wnioskodawcą projektu do o Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego, który zakładał zakup oraz montaż szafek dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Oleśnicy, znajdującej się przy ul. Św. Jadwigi. Dzięki ilość głosów - 1188 - został skierowany do realizacji. 

Pomysł zabiegania o szafki dla uczniów naszej szkoły pojawił się jakiś czas temu. Dzięki idei Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego mieliśmy sposobność przygotowani i zgłoszenia takiego wniosku. Poprzedziliśmy to starannym rozeznaniem ofert i realizacji w innych szkołach. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców naszych dzieci, całego grona pedagogicznego oraz sympatyzujących z naszym pomysłem mieszkańców Oleśnicy osiągnęliśmy cel i nasz projekt uzyskując największa ilość głosów - 1188 - został skierowany do realizacji. 

Mając do dyspozycji 90.000 zł udało nam się wybrać, zamówić i zamontować szafki dla 576 uczniów za kwotę 89.976,96 zł. Ta ilość zabezpiecza możliwość trzymania przez każdego ucznia osobnej szafki w roku szkolnym 2017/2018 oraz zawiera również konieczny zapas dla obecnych uczniów oddziału zerowego, którzy w roku 2018/2019 będą uczniami klasy pierwszej. Szafki uczniowie otrzymują bezpłatnie co wcale nawet jak na warunki oleśnickie nie jest normą. Tym bardziej jesteśmy dumni, że możemy taką formę użytkowania oferować naszym uczniom - mówił autor pomysłu Piotr Błaszczak.

Dziś w SP2 miało miejsce spotkanie podsumowujące wykonanie projektu szafek szkolnych w ramach OBO, w którym uczestniczył burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński.

Raz jeszcze dziękuje wszystkim, którzy oddali głos na nasz projekt. Możecie być pewni, że po pierwsze poprawi komfort nauki a po drugi dzięki kolorowych motywom wprowadza wiele radości do Szkoły - dodaje Piotr Błaszczak.

Zobacz naszą fotorelację z tego wydarzenia.

Niesamowite szafki szkolne w Szkole Podstawowej nr2 - VIDEO komentarze opinie

  • gość 2018-03-02 02:36:51

    Wszystko fajnie, tylko budżet obywatelski nie jest od tego aby za te pieniądze szafki w szkole robić. To było obowiązkiem samorządu za szkołę odpowiedzialnego.

Dodajesz jako: Zaloguj się