:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu

Na sygnale, Nietrzeźwi kierowcy drogach powiatu - zdjęcie, fotografia

Pomimo zaostrzonych przepisów drogowych odnośnie nietrzeźwych kierujących, policjanci mają ciągle dużo pracy w tym zakresie

12 maja 2018 roku sycowscy policjanci zatrzymali na terenie gminy Dziadowa Kłoda 70-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem osobowym mając w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila alkoholu. Zatrzymany na gorącym uczynku przez dzielnicowych.

Natomiast 14 maja 2018 roku, tuż przed północą policjanci Wydziału Prewencji patrolując miasto zatrzymali do kontroli drogowej kierującego Volkswagenem. Za kierownicą pojazdu znajdował się 43 letni mieszkaniec Oleśnicy. Został zbadany na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, alkomat wskazał ponad 2 promile alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie, w którym spędził noc. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.

Tego samego dnia, wczesnym rankiem, oleśnicka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej kierującą motorowerem. Po kontroli trzeźwości okazało się, że w wydychanym powietrzu ma ponad 2 promile alkoholu.

Wszyscy wymienieni nietrzeźwi kierujący za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Najmniejsza grzywna jaką może zastosować sąd to 5000 zł i trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów.

 
KPP w Oleśnicy

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się