:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Oleśnicka „Jedynka” ma podwójnego laureata „zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty”

Sport, Oleśnicka „Jedynka” podwójnego laureata „zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty” - zdjęcie, fotografia

Jego pasją jest sport, a przede wszystkim pływanie, w której to dyscyplinie odnosi znaczące sukcesy w tym sezonie: 2 indywidualne wicemistrzostwa na dystansach 50 m stylem motylkowym i 200 m zmiennym w Zimowych Mistrzostwach Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego oraz mistrzostwo i wicemistrzostwo w sztafetach na dystansach 4x100 m i 4x200 m stylem dowolnym na tych samych zawodach. 

Przygodę z pływaniem zaczął w oleśnickim klubie MKP Atol, obecnie trenuje w MKS Juvenii Wrocław, a przed nim rywalizacja w zawodach z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski, gdzie będzie starał się pobić swoje rekordy życiowe. Docelowo przygotowuje się do letnich Mistrzostw Polski 16-latków.

Sukcesy wymagają dużej dyscypliny i samozaparcia, zwłaszcza jeśli się ma jedenaście treningów w tygodniu. Wstaje o godz. 5.30, przed lekcjami trenuje na basenie w Oleśnicy, potem zajęcia w szkole i następny trening na pływalni we Wrocławiu. Bez dobrej organizacji i wsparcia bliskich byłoby to niemożliwe, ale przed Dominikiem Pawłowskim, uczniem klasy III d gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich w Oleśnicy, następny ważny cel – realizacja marzeń, czyli udział w Igrzyskach Olimpijskich.

W przyszłości pragnie zostać lekarzem, stąd też zainteresowanie naukami przyrodniczymi. W szkole jest objęty indywidualnym tokiem nauczania z biologii, geografii, chemii i fizyki. Przygotowanie się do prestiżowego konkursu „zDolny Ślązak Gimnazjalista” było dla niego następnym krokiem do realizacji tego celu. Pracując pod kierunkiem pani Magdaleny Stępień, został laureatem XVII Dolnośląskiego Konkursu Biologicznego. 

Dobry medyk to także świetny humanista. Dominik nie skupia się tylko na rozwijaniu tych dziedzin, które umożliwią mu w przyszłości zostanie lekarzem. Interesuje się też historią, zwłaszcza światem starożytnym, średniowieczem oraz I i II wojną światową. Przy wsparciu pani Małgorzaty Pelczarskiej i pracy własnej osiągnął następny sukces – został laureatem XVII Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami wiedzy o społeczeństwie. 

W starożytnych Atenach uważano, że rozwój ciała powinien iść w parze z rozwojem ducha i umysłu. Dominikowi Pawłowskiemu to się udaje. Jest młodym człowiekiem, który ma wiele pasji; i najważniejsze – potrafi i chce je realizować. Odnosi sukcesy w sporcie
i w nauce. Życzymy mu wytrwałości we wszystkich zamierzeniach i spełnienia marzeń.

Małgorzata Pelczarska
Fot. Marzena Tyl (portret), platforma megatiming.pl (zdjęcia sportowe)

Oleśnicka „Jedynka” ma podwójnego laureata „zDolnego Ślązaka Gimnazjalisty” komentarze opinie

  • gość 2018-02-21 11:47:03

    Wspaniały, bardzo zdolny i skromny chłopak. Życzę mu spełnienia marzeń :-)

  • gość 2018-02-21 14:43:31

    Świetnie, że Oleśnica ma takie wszechstronnie uzdolnione, młode osoby. SUPER !!!! GRATULACJE !!!

Dodajesz jako: Zaloguj się