:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny - OFCA 2018

Kiedy: 2018-08-10 , godzina: 10:00 | Gdzie: Rynek, Zamek, Afiteatr

Kultura, Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny - zdjęcie, fotografia

To już piąta edycja OFCY- wspaniałego święta sztuki ulicznej, kuglarstwa, spacerów po taśmach oraz muzyki

Cała Oleśnica zamieni się w scenę, na której ponad 50 artystów i artystek z całego świata zagra ponad 30 spektakli i koncertów. 

Żonglerka, clownada czy akrobatyka- to tylko niektóre z dziedzin sztuki nowego cyrku, które królować będą na ulicach, oleśnickim Rynku, a także w Kościele Św. Jerzego, na Amfiteatrze, Błoniach i Zamku. Wśród znakomitych artystów scenicznych zaprezentują się m.in. duet ze Szwajcarii: Circocentrique ze swoim hipnotyzującym występem pt. “Respire” oraz para z Irlandii - Lords of Strut, którzy rozbawią każdego, dzięki niepojętej ilości cyrkowego absurdu w spektaklu “Family show”. Jak zawsze nie zabraknie także widowiskowych pokazów ognia oraz rozśpiewanej i roztańczonej parady, którą w tym roku poprowadzi kilkudziesięcioosobowa orkiestra samby.

Nie rozczaruje Was także sieć lin i taśm rozwieszonych nad ziemią, w tym najdłuższej w Polsce na wysokości 40 m nad ziemią i o długości 117 metrów, po której będą spacerować najodważniejsi śmiałkowie. Jeśli jednak jeszcze jesteście za mali, aby spacerować ponad chmurami, mamy dla Was ciekawe warsztaty cyrkowe pod czujnym okiem instruktorów, m.in. z liną akrobatyczną, żonglerskimi klapsami i hula-hop. Wszystkie te atrakcje są bezpłatne i otwarte dla każdego.

Festiwal to także życie nocne. Z tej okazji swój obwoźny stragan w roli klubu festiwalowego otworzy na błoniach iście cyrkowy "Bar Żongler", który dogodzi przez całą dobę miłośnikom tańców, hulanek i swawoli.  

Dla wszystkich gości spoza Oleśnicy przygotowaliśmy jak zawsze pole namiotowe tuż u stóp Zamku Książęcego oraz całą masę food trucków, aby spędzić ten czas nie tylko aktywnie i twórczo, ale i wygodnie.

Na OFCY będziecie beczeć - najpierw z radości, że tu jesteście, a potem z żalu, że te trzy dni minęły tak szybko. 

Oleśnicki Festiwal Cyrkowo Artystyczny - OFCA 2018 komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się