:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Oleśnickich Spotkań z Muzyką - koncert

Kiedy: 2017-09-23 , godzina: 18:00 | Gdzie: Sala widowiskowa BiFK, ul. Kochanowskiego

Kultura, Oleśnickich Spotkań Muzyką koncert - zdjęcie, fotografia

Dyrektor Biblioteki i Forum Kultury Anna Zasada oraz Agnieszka Ostapowicz zapraszają na kolejną odsłonę historii i muzyki dawnej Oleśnicy

Koncert odbędzie się 23 września o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Biblioteki i Forum Kultury. Program wieczoru przywołuje wielkie postacie ze świata XIX-wiecznego życia muzycznego – wirtuozów instrumentów i postacie wybitnych śpiewaków.

Prezentowany repertuar pochodzi z oryginalnych programów koncertowych dawnych gwiazd goszczących w naszym mieście m.in. skrzypka Augusta Wilhelmja (30.01.1893) czy śpiewaczki Amalie Joachim (14.11.1899). Za wyjątkowością wieczoru przemawia również fakt iż program zaprezentują Oleśniczanki – Dorota Dutkowska-mezzosopran, Jarosława Walczak-Prus-sopran, Izabela Helińska-fortepian, Agnieszka Ostapowicz – skrzypce. 

Co jednak najważniejsze koncert promuje książkę dr Agnieszki Drożdżewskiej zatytułowaną „Kultura muzyczna Oleśnicy w XIX i I połowie XX wieku”.

Autorka, która gościła już w BiFK z entuzjastycznie przyjętym wykładem o oleśnickich muzykaliach wprowadzi nas i tym razem w niezwykłą historię naszego miasta.

W programie koncertu usłyszymy utwory R. Schumanna, F. Schuberta, J. Brahmsa, F. Chopina, P. Czajkowskiego.

Wystąpią:
Dorota Dutkowska - mezzosopran
Jarosława Walczak - Prus - sopran
Izabela Helińska - fortepian
Agnieszka Ostapowicz – skrzypce

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Sali Widowiskowej BiFK od 06.09.2017.

Oleśnickich Spotkań z Muzyką - koncert komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się