:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Oleśnickie Służby Ratownicze rozbiły swój ambulans we Wrocławiu

Karetka na drzewie. Jechała na pokaz bezpieczeństwa ruchu drogowego

Aktualizacja:

Skontaktowaliśmy się z wrocławskim Wydziałem Ruchu Drogowego, który poinformował nas ze zdarzenie zostało zgłoszone na numer alarmowy i wysłano patrol policji, jednak nie wiadomo jest, czy zgłosili to członkowie SR czy jakiś przechodzeń.


Dziś w godzinach przedpołudniowych, we Wrocławiu przed przejściem dla pieszych na skrzyżowaniu al. Jana Kochanowskiego i ul. Mianowskiego ambulans oleśnickich Służb Ratowniczych uderzył w drzewo. 

Jak wiemy ambulans SR to tzw. karetka niesystemowa. Pojazdem poruszał się kierowca z czterema pasażererami. Jechali oni z Oleśnicy na pokazy bezpieczeństwa ruchu drogowego. 

Kierowca ambulansu tłumaczył się, że tuż przed przejściem dla pieszych kierowca innego samochodu nagle zmienił pas z lewego na prawy. W ten sposób miał zajechać drogę karetce. Następnie gwałtownie zahamował przed przejściem dla pieszych. 

“Na miejsce nie zostały wezwane żadne służby, mimo że karetka uszkodziła znak drogowy i drzewo.”– informuje Gazeta Wrocławska.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. 

W miejsce wypadku były małe utrudnienia w ruchu. Kierowca ambulansu wezwał pomoc drogową. 


źródło: Gazeta Wrocławska
foto: Jarosław Jakubczak/ Polska Press Grupa

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Oleśnickie Służby Ratownicze rozbiły swój ambulans we Wrocławiu komentarze opinie

  • gość 2018-05-26 12:55:43

    Hahaha :) ale jaja :) turboratownik rozbił karetkę :)

  • ja się pytam - niezalogowany 2018-05-26 14:44:33

    za publiczne pieniądze teraz to naprawią????

Dodajesz jako: Zaloguj się