:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

Piesi i rowerzyści - policjanci działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa

Wydarzenia, Piesi rowerzyści policjanci działali rzecz poprawy bezpieczeństwa - zdjęcie, fotografia

Policyjne działania „NURD”-niechronieni uczestnicy ruchu drogowego

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy prowadzili działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Zwracali szczególną uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale także bacznie przyglądali się czy piesi i rowerzyści przestrzegają przepisów ruchu drogowego.

Działania maja na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, którzy podczas wypadków drogowych narażeni są na poważne konsekwencje. Funkcjonariusze przypominali również, iż niezależnie od pory dnia czy roku powinni być widoczni na drodze. Dla poprawy bezpieczeństwa rozdawali opaski odblaskowe, które należy nosić wg. obowiązujących przepisów, czyli po zmierzchu bądź poza terenem zabudowanym. Rowerzyści z kolei powinni pamiętać o obowiązkowym wyposażeniu swojego jednośladu w oświetlenie.

Policjanci apelują do kierowców:
Zbliżając się do przejścia dla pieszych powinni zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych. Pieszy natomiast powinien pamiętać, iż fakt korzystania z wyznaczonych przejść nie upoważnia go do wchodzenia na jezdnie bez wcześniejszego upewnienia się , czy nie nadjeżdża pojazd.

 

KPP Oleśnica

Piesi i rowerzyści - policjanci działali na rzecz poprawy bezpieczeństwa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się