:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Piesi na celowniku oleśnickiej drogówki

Wydarzenia, Piesi celowniku oleśnickiej drogówki - zdjęcie, fotografia

Pieszy to uczestnik ruchu drogowego, który jest najbardziej narażony na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych

Uczestnicząc w zdarzeniu drogowym, w przeciwieństwie do kierujących i pasażerów samochodów, pozbawiony jest jakiejkolwiek ochrony. W starciu z kilkanaście razy cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans. Dlatego dzisiaj oleśnicka drogówka prowadzi działania "pieszy kontra pojazd"

Dlatego dążąc do poprawy bezpieczeństwa niezmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy dzisiaj od samego rana prowadzą akcję pn. „Pieszy Kontra Pojazd”. Działania potrwają do godz. 22.00.

Podczas akcji policjanci reagują na wszystkie, niezgodne z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego zachowania pieszych, a także zwracają uwagę na kierujących pojazdami i ich zachowanie w stosunku do tej grupy osób. Funkcjonariusze w szczególności obserwują zachowanie się kierujących pojazdami wobec pieszych, poruszanie się pieszych na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników, przechodzenie pieszych w miejscach niedozwolonych oraz stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Policjanci kolejny raz apelują do kierowców i pieszych - Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia. A odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi.

 
KPP w Oleśnicy 
 

Piesi na celowniku oleśnickiej drogówki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się