:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C lekkie zachmurzenie

Pijany motorowerzysta spowodował kolizję

Na sygnale, Pijany motorowerzysta spowodował kolizję - zdjęcie, fotografia

Kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i utrata uprawnień do kierowania pojazdami grozić może mężczyźnie, który będąc nietrzeźwy prowadził motorower

Policjanci z Twardogóry otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, w którym uczestniczył pojazd osobowy i motorower. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy ustalenia oraz badanie wykazało u podejrzewanego 2.2 promila alkoholu w organizmie. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W piątek twardogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na drodze pomiędzy miejscowościami Domasławice – Goszcz. Po przybyciu na miejsce, uwagę funkcjonariuszy zwrócił jeden z uczestników zdarzenia, mający problem z utrzymaniem równowagi. Okazało się, że to właśnie ten mężczyzna jadąc motorowerem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo poruszający się samochód osobowy marki volkswagen. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Być może nie doszłoby do zdarzenia, gdyby 47-letni mieszkaniec gminy Twardogóra był trzeźwy. Urządzenie do badania stanu trzeźwości wykazało u niego 2.2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Zatrzymywane jest również prawo jazdy.

Jeżeli jesteśmy świadkami sytuacji, gdy nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę, to natychmiast powinniśmy powiadomić Policję dzwoniąc na numer 997 lub 112. Każdy człowiek, który prowadzi pojazd mechaniczny w takim stanie niesie olbrzymie zagrożenie w ruchu drogowym dla siebie oraz innych.

KPP w Oleśnicy
 

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Pijany motorowerzysta spowodował kolizję komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się