:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sprawców kradzieży

Na sygnale, Policjanci krótkim pościgu zatrzymali sprawców kradzieży - zdjęcie, fotografia

Kilkanaście minut wystarczyło funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, aby zlokalizować pojazd, którym poruszały się osoby podejrzane o kradzież

Ostatecznie po dynamicznym pościgu ulicami miasta, zatrzymanych zostało trzech mężczyzn. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W minionym tygodniu dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał informację o kradzieży z jednego z punktów usługowych na terenie Oleśnicy. Łupem przestępców miały paść opony do ciągnika rolniczego oraz akumulatory. Opisywana sytuacja miała miejsce o godzi nie 4 rano. Okazało się, że sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia pojazdem dostawczym marki Citroen. Dzięki szybkiej reakcji dyżurnego informacja ta natychmiast została przekazana wszystkim patrolom. 

Kilka chwil później policjanci z Komedy Powiatowej Policji w Oleśnicy zauważyli podobny pojazd na terenie miasta. Stróże prawa postanowili zatrzymać auto, jednak kierowca citroena nie reagował na polecenia i cały czas zwiększał prędkość. Funkcjonariusze ruszyli w pościg, informując o tym fakcie dyżurnego. Przestępcy uciekając jechali szybko łamiąc wszelkie zasady i przepisy ruchu drogowego.

Ostatecznie niebezpieczna próba ucieczki zakończyła się, kiedy do pościgu dołączyły inne radiowozy. Kilka chwil później policjanci z Wydziału Prewencji zatrzymali 22-letniego kierującego oraz dwóch pasażerów w wieku 22 i 30 lat. Cała trójka to mieszkańcy powiatu górowskiego. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Kiedy policjanci zajrzeli do samochodu ujawnili wiele przedmiotów, jak się okazało pochodzących z kradzieży. Wewnątrz samochodu znajdowało się 14 różnych akumulatorów, 4 opony od ciągnika rolniczego oraz opony od pojazdu osobowego i koła od taczki. Dzięki błyskawicznej pracy policjantów Wydziału Kryminalnego, jeszcze tego samego dnia, udało się ustalić skąd pochodził kradziony łup. Były to dwa zakłady usługowe mieszczące się na trenie Oleśnicy. Policjanci ustalili, że wartość skradzionego mienia to 16 tysięcy złotych.  

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie trzem mężczyznom dwóch zarzutów kradzieży. 22 – letni kierujący dodatkowo usłyszał zarzut nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Skradzione mienia odzyskano i zwrócono właścicielom.

 

KPP Oleśnica

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali sprawców kradzieży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się