:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Policjanci z Twardogóry odzyskali skradzione mienie

Na sygnale, Policjanci Twardogóry odzyskali skradzione mienie - zdjęcie, fotografia

Twardogórscy funkcjonariusze zatrzymali 56-latka podejrzanego o włamanie do pomieszczenia zakładu tapicerskiego w Twardogórze

Łupem sprawcy padł pistolet tapicerski o wartości ok 1500 złotych. W toku czynności policjanci ustalili również, że ten sam mężczyzna ukradł wcześniej dwa rowery, które również odzyskano i zwrócono właścicielowi. Za czyn, o który jest podejrzewany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek do twardogórskich policjantów zgłosił się mieszkaniec, który ujawnił ślady włamania do zakładu tapicerskiego. Policjanci dokonując oględzin miejsca włamania ustalili, że sprawca po zniszczeniu zamka drzwi wejściowych dostał się do wnętrza zakładu skąd ukradł pistolet tapicerski o wartości około 1500 zł.

Funkcjonariusze na podstawie wykonanych czynności operacyjnych wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn. Okazał się nim 56 – letni mieszkaniec Twardogóry. Dzięki szybkiej reakcji policjantów skradziony pistolet został ujawniony i zabezpieczony w miejscu zamieszkania sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem sporządzenia odpowiedniej dokumentacji.

W trakcie wykonywanych czynności okazało się również, że zatrzymany mężczyzna w grudniu ubiegłego roku dokonał kradzieży dwóch rowerów o wartości ok 1400 zł. Rowery trafiły w ręce złodzieja, gdy zostały pozostawione bez nadzoru i właściwego zabezpieczenia na posesji. Policjanci kilka dni po zdarzeniu odzyskali skradzione mienie i przekazali właścicielowi.

Teraz 56-letni mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi nawet do 10 lat więzienia.

 

KPP w Oleśnicy
 

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Policjanci z Twardogóry odzyskali skradzione mienie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się