:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Policjanci zatrzymali dwóch 16 - latków za włamania

Na sygnale, Policjanci zatrzymali dwóch latków włamania - zdjęcie, fotografia

Oleśniccy policjanci zatrzymali trzech 16-latków podejrzewanych o usiłowanie włamania do piwnic oraz kradzieże rowerów

Do oleśnickiej jednostki zatelefonował mieszkaniec Oleśnicy i powiadomił, że właśnie przed chwilą był świadkiem, jak grupa nastolatków próbuje sforsować kłódki do piwnic. Spłoszyli się na widok zgłaszającego, lecz ten nie zamierzał puścić płazem zauważonego występku dlatego pobiegł za mini powiadamiając w międzyczasie policję.

Kiedy powiadomieni funkcjonariusze dołączyli do akcji, nieletni zostali już ujęci przez dwóch mieszkańców, którzy uniemożliwili im ucieczkę.

Dosłownie po kilku minutach trzej 16-latkowie byli już zatrzymani. Funkcjonariusze zabezpieczyli ich narzędzia, służące do forsowania zabezpieczeń. Dotarli też do właścicieli piwnic, do których usiłowali włamać się nieletni. Zatrzymani trafili do policyjnej izby dziecka.

Po przyjęciu zawiadomienia o usiłowaniu popełnienia przestępstwa, policjanci z zespołu do spraw nieletnich zgromadzili wszystkie materiały i na podstawie dowodów przedstawiono trzem nieletnim zarzut usiłowania wspólnie i w porozumieniu dokonania włamania do piwnic. Jeden z zatrzymanych 16-latków dodatkowo usłyszał zarzut kradzieży dwóch rowerów.

Wszyscy trzej staną przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o wymiarze „kary” za popełnione czyny karalne.


KPP w Oleśnicy

Policjanci zatrzymali dwóch 16 - latków za włamania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się