:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C lekkie zachmurzenie

Pomagać zwierzętom, czy „pomagać” zwierzętom

Wydarzenia, Pomagać zwierzętom „pomagać” zwierzętom - zdjęcie, fotografia

Oleśnickie Bidy proszą o wsparcie dla zwierzaków

Stres bombarduje nas codziennie. A to małe sprawy, stają się wielkimi problemami. A te wielkie problemy czasem nawet maleją. A za chwilę w najmniej spodziewanym momencie, znowu jakiś problem. Codzienność potrafi nam dać nieźle w kość. Mam psa! Ja psa, a ktoś kota. Ten kto nie ma, niech żałuje. Zwierzę domowe to skarb, który nie każdy docenia. Fakt zwierzak może i trochę brudzi i nie pachnie jakby się chciało. Może czasem, szczególnie jako szczeniak doprowadza do szału. Ale to są jakieś tam minusy, mało istotne.

Zwierzęta domowe nie są wymagające, jeśli chodzi o ich utrzymanie. Trochę karmy gotowej, trochę resztek z codziennych posiłków i psiak czy kociak najedzony. Jakieś legowisko też się znajdzie. Zwierzęta swoim prostym i serdecznym stylem bycia, dostarczają nam wsparcie i całkowitą akceptację, które pomagają nam wydzielać hormony niezbędne do radzenia sobie ze stresem. Co sprzyja zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Pamiętajmy na co dzień o tej prostej i skutecznej metodzie, na poprawę humoru.

W Oleśnicy i okolicach jest stowarzyszenie – Oleśnickie Bidy, które pomaga zwierzakom w potrzebie. Nie są to miośnicy zwierząt, w rodzaju Wrocławianie Przeciw Myśliwym, którzy nie mają albo nie chcą mieć pojęcia, po co są kola łowieckie. Chcą chyba, by leśne zwierzęta w coraz większych ilościach, rozbijały samochody, czy niszczyły uprawy rolnikom. Tym wariatom zależy po prostu na rozgłosie.

Fakt są jeszcze więksi miłośnicy zwierząt, którzy chcą aby słonie w naszym mieście, nie były pokazywane dzieciom. Trzeba rozróżniać tych co chcą pomagać zwierzętom i od tych co potrzebują sami pomocy, być może nawet psychiatrycznej.

Kochani wesprzyjcie finansowo Oleśnickie Bidy, bo warto. Albo przygarnijcie jakiegoś zwierzaczka z ich stajenki. Jeden złociak, czy dyszka to też cenna pomoc.

 

Marcin Żmuda


Wesprzyj, jeśli chcesz:

NR konta : 66 1160 2202 0000 0002 97953643
Fundacja Oleśnickie Bidy
KRS 0000601982
NIP 9112013395
ul. Pólnocna 2, Oleśnicy
w tytule: darowizna

Pomagać zwierzętom, czy „pomagać” zwierzętom komentarze opinie

  • Patryk - niezalogowany 2016-12-31 01:44:01

    Broni pan zabijania zwierząt dla zabawy? Cóż za hipokryzja!

Dodajesz jako: Zaloguj się