:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Protest SLD w sprawie ustawy dezubekizacyjnej

Wydarzenia, Protest sprawie ustawy dezubekizacyjnej - zdjęcie, fotografia

W piątek odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli SLD

Jej tematem była tzw. ustawy dezubekizacyjnej obniżającej emerytury osobom, które pracowały przed 1989 rokiem w niektórych resortach siłowych.

Michał Karaś uważa, że ta ustawa jest nieludzka i powinna zostać wycofana z obiegu prawnego. Dotyka ona wielu mieszkańców powiatu oleśnickiego i samej Oleśnicy. To jest gigantyczny bubel prawny. W skali kraju 12 osób popełniło samobójstwo, wiele osób cierpi na choroby serca.
 
- To istne kuriozum, ponieważ odbiera emerytury np. sekretarkom, które 35 lat pracowały w MSW - mówi M. Karaś.

Natomiast Arkadiusz Sikora poinformował, że w dolnośląskim biurze partii świadczona jest pomoc prawna na rzecz osób, które są dotknięte przez ustawę. 

W skali kraju problem ma dotyczyć 100 tysięcy osób, z czego odwołanie złożyło już prawie 8 tysięcy. 

- My tu stajemy w obronie osób, które nie były winne temu co się działo wcześniej. Owszem, zdarzały się sytuacje naganne, ale nie można stosować odpowiedzialności zbiorowej. Ustawa dotyczy emerytur około 100 tysięcy osób. Czy te 100 tysięcy osób jest odpowiedzialnych za złe rzeczy z tamtych lat? Chciałbym zwrócić uwagę na niebezpieczny precedens. Za kilka lat może się okazać, że PiS straci władze i dojdzie ugrupowanie, które będzie chciało odebrać emerytury policjantom i żołnierzom pełniącym służbę w chwili obecnej - mówi A. Sikora.

Przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej zapowiedzieli zwołanie konferencji tematycznej 21 października w Kłodzku.

Protest SLD w sprawie ustawy dezubekizacyjnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się