:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Rywalizacja o puchar Świątecznego Karpia

Weekend w gminnej sali sportowej zarezerwowano dla sportowych zmagań w halowej piłce nożej seniorów oraz dlla piłki siatkowej kobiet i mężczyzn

W sobotę w gminnej sali sportowej w Oleśnicy przeprowadzono turniej halowej piłki nożnej seniorów. Do rywalizacji o puchar "Świątecznego Karpia" zgłosiło się 10 drużyn z gminy Oleśnica, które zostały podzielone na dwie grupy. Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym” i dostarczyły wszystkim zgromadzonym bardzo dużo emocji, niekonwencjonalnych zagrań i co najważniejsze sporo bramek.

Po zakończeniu meczy w grupach do fazy pucharowej awansowały drużyny z Ligoty Polskiej, Nieciszowa, Gręboszyc i Świerznej. Zacięte i wyrównane mecze półfinałowe po których zwycięzców wyłoniono dopiero w rzutach karnych na swoją korzyść rozstrzygnęły drużyny Świerznej i Nieciszowa. W małym finale pomiędzy drużynami Gręboszyc i Ligoty Polskiej zwycięstwo i trzecie miejsce zdobyła reprezentacja Gręboszyc kończąc swój mecz wynikiem 3:0. W meczu finałowym w którym spotkały się drużyny Nieciszowa i Świerznej lepsza okazała się drużyna Nieciszowa pokonując Świerzną 4:1.
   
Niedziela w gminnej sali sportowej w Oleśnicy zdominowana została  przez turnieje w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

W świątecznej rywalizacji kobiet wystartowały 3 drużyny z gminy Oleśnica. Zawody pomiędzy żeńskimi drużynami stały na wysokim poziomie i po wyrównanych meczach najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Nieciszowa wygrywając wszystkie swoje mecze. Tuż za nimi uplasowała się reprezentacja Cieśli, a ostatnie miejsce na podium wywalczyła drużyna z Sokołowic.

Natomiast w turnieju mężczyzn wystartowało 6 drużyn, które swoją rywalizację rozpoczęli od meczy w dwóch grupach. Z emocjonujących i wyrównanych rozgrywek grupowych do finałowych zmagań awansowały drużyny z Cieśli i Dziadowej Kłody oraz Relax Oleśnica oraz reprezentacja Poniatowic. 

W meczu o pierwsze miejsce zwycięstwo odnieśli panowie z Cieśli pokonując reprezentację z Relax Oleśnica, a miejsce trzecie w małym finale zdobyli  zawodnicy z Dziadowej Kłody. Tuż za podium swoje zmagania zakończyła reprezentacja Poniatowic.

Zwycięskie drużyny w turniejach zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie p. Aleksander Chrzanowski, p. Mieczysław Głowaczewski, p. Jan Barański oraz p. Stanisław Krawczykowski.

Rywalizacja o puchar Świątecznego Karpia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się