:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Sobótka – świętojański początek wakacji

Kiedy: 2018-06-23 , godzina: 18:00 | Gdzie: Amfiteatr nad Stawami

Kultura, Sobótka świętojański początek wakacji - zdjęcie, fotografia

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 23 czerwca od godziny 18.00 do Amfiteatru nad Stawami Miejskimi na imprezę „Sobótka - świętojański początek wakacji”.

Impreza nawiązuje w swojej tematyce do Nocy Świętojańskiej, żartobliwa nazwa "sobótka" (kolejny dzień po "piąteczku";) ma także inne znaczenie: "sobótkami" nazywano ognie palone przez Słowian w tę najkrótsza noc roku.

Program imprezy:
18.00-20.00
• warsztaty plecenia wianków na głowę z Pracownią Kreatywną Cuda i Miłostki
• animacje dla dzieci i gra rodzinna "W poszukiwaniu kwiatu paproci", które poprowadzą animatorzy z Centrum Zabaw Aktywnej Rozrywki CZAR
• spotkanie z członkami zespołu ODPOCZNO w Kawiarni Szuwary
20.00
• występ młodzieżowej grupy teatralnej BiFK - zapowiedź spektaklu opartego na "Śnie nocy letniej" Szekspira
• Żanetta Petrasz ze Społecznego Ogniska Muzycznego zaśpiewa a capella słowiańskie pieśni
20.30 Koncert zespołu ODPOCZNO

Kwartet tworzą muzycy z bardzo różnymi doświadczeniami: Joanna Gancarczyk to śpiewaczka, która uczyła się swojego fachu od wiejskich muzykantów, Marek Kądziela jest znakomitym gitarzystą jazzowym, Piotr Gwadera bębni m.in. w L. Stadt i Mister D., a skrzypek Marcin Lorenc grywa mazurki m.in. z Maciejem Filipczukiem. 

Gwarantujemy, że trudno będzie ustać w miejscu - usłyszycie żarliwe wykonania muzyki ludowej z regionu opoczyńskiego w interpretacjach, które z jednej strony wyraźnie nawiązują do tradycji, ale wzbogacają ją twórczo m.in. o elementy muzyki improwizowanej i jazzu. 

Imprezę zakończy ok. godziny 22.00 pokaz fireshow grupy Bagienne Świetliki.

W tym dniu zapraszamy także do udziału w 5. Jubileuszowym Biegu Szerszenia - Nocnym Biegu Świętojańskim, który organizowany jest jak co roku przez Klub Biegacza Szerszeń. O godzinie 16.00 ze Stadionu Miejskiego startuje Bieg Małego Szerszenia, a o 21.00 startują zawodnicy dorośli. 

BiFK

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Sobótka – świętojański początek wakacji komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się