:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Spłonęło składowisko słomy na Energetycznej

Pożar sterty snopków słomy pod liniami wysokiego napięcia

Dziś przed godziną 19:00 oleśniccy Strażacy otrzymali zgłoszenie o palącej się stercie słomy przy ulicy Energetycznej. Na miejsce udali sie dwoma wozami gaśniczymi aby zweryfikować zgłoszenie. 

Po dotarciu mundurowych na miejsce zdarzenia zastano rozwinięty pożar dość sporego składowiska belowanej słomy. Obecne na miejscu siły straży nie wystarczały do opanowania ognia więc do pożaru zostały wezwane dodatkowe trzy samochody jednostek OSP.

Z uwagi na przebiegające nad pogorzeliskiem linie wysokiego napięcia strażacy nie mieli możliwości gaszenia płonącej sterty,a jedynie skupili się na obronie przyległych składowisk oraz upraw przed rozprzestrzenieniem się pożaru.

Przed godzina 22:00 pożar został ugaszony. Sprawę pojawienia się ognia wyjaśnia policja. Wstępnie wiadomo, że mogło dojśc do podpalenia przez grupkę kilkunastolenich dzieci. 

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Spłonęło składowisko słomy na Energetycznej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się