:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Srebrna sobota okraszona złotem

Wczoraj zawodnicy Klubu Sportowego Hikari Oleśnica wzięli udział w XVII Ogólnopolskim Pucharze Dzieci, który odbył się w Łodzi

21 osobowa reprezentacja spisała się bardzo dobrze przywożąc 5 medali.

Worek z medalami rozwiązali chłopcy z kata drużynowego (Hubert Pietrzak-Rogala, Mikołaj Adamski, Jakub Karczmarzyk), którzy chcieli udowodnić swoją wysoką formę również w kontekście zeszłorocznego Pucharu, podczas którego zajęli czwarte miejsce. Tym razem po awansie do finału spisali się znakomicie zdobywając srebrny medal. Kolejny raz zawodnicy Hikari cieszyli się również po starcie w konkurencji drużynowej. Tym razem chłopcy w konkurencji en-bu (Mikołaj Adamski, Hubert Pietrzak-Rogala) wywalczyli miano drugiej pary w Polsce.

Później przyszedł czas na sukcesy w konkurencjach indywidualnych. Na drugim stopniu podium stanęła najmłodsza reprezentantka Hikari Matylda Cichy pokonując blisko 50 zawodniczek w swojej kategorii. Swoją wysoką formę w występie indywidualnym potwierdził Hubert Pietrzak-Rogala zdobywając podczas tegorocznego Pucharu swój trzeci srebrny medal ulegając nieznacznie w finale zawodnikowi z Niepołomic. W ostatniej konkurencji Pucharu pojawiła się dla klubu z Oleśnicy przysłowiowa „wisienka na torcie”. Cztery wcześniejsze srebrne medale złotem okrasiła Hanna Dziki, która była najlepsza w konkurencji kata indywidualne.

- Był to dla nas kolejny Puchar Polski, na którym poprawiliśmy swój wynik. Cieszy fakt, że co prawda małymi kroczkami, ale stajemy się coraz lepsi – mówi Anna Koper

Pozostali zawodnicy również spisali się bardzo dobrze, kilkukrotnie przegrywając walki o wejście do strefy medalowej. Na tym Pucharze wyjątkowo często do pełni szczęścia brakowało tylko jednej chorągiewki uniesionej w naszą stronę.

- Mimo, że ciężko przełknąć gorycz porażki, myślę że gdy opadną emocję będziemy mogli ten Puchar uznać za udany. Pokazaliśmy, że mimo iż jesteśmy małym klubem potrafimy przygotować się i rywalizować jak równy z równym na arenie ogólnopolskiej. Jestem dumna z moich zawodników za ducha walki jakiego pokazali. Gratuluję wszystkim dobrego występu. Dziękuję zawodnikom i rodzicom za zaangażowanie w organizację wyjazdu do Łodzi. Dziękuję również Urzędowi Miasta Oleśnica za dofinansowanie koszulek dla naszych reprezentantów – dodaje Anna Koper

Skład reprezentacji KS Hikari Oleśnica na XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci: Mikołaj Adamski, Jakub Banaś, Xavier Becker, Matylda Cichy, Zuzanna Cichy, Aleksandra Durlak, Hanna Dziki, Amelia Grzesik, Mieszko Jaworski, Jakub Karczmarzyk, Maja Kołodyńska, Katarzyna Krzepina, Adrianna Kurzyńska, Hubert Lisowski, Filip Nosol, Aleksandra Piasecka, Hubert Pietrzak – Rogala, Magdalena Porębska, Aleksandra Skorna, Hubert Wojciechowski, Bartosz Żołądkowski.

foto: Waldemar Karczmarzyk

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Srebrna sobota okraszona złotem komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się