:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Strażacy otrzymali dotację na dodatkowy sprzęt

Oleśnicka Straż Pożarna otrzymała dotację na zakup sprzętu do walki ze skażeniami środowiska

Dwa i pół miliona złotych na zakup wyposażenia i wozów bojowych dla straży pożarnej - to oferta Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w 2018 roku dla dolnośląskich Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej oraz gmin. 

Dysponentem środków w wysokości półtora miliona złotych dla PSP jest Wojewoda Dolnośląski. 

W trakcie konferencji prasowej w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej, promesę otrzymał m.in. przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy.

- Dzięki nowym pojazdom strażacy będą mogli podejmować skuteczne akcje zapobiegające skażeniom środowiska niebezpiecznymi substancjami oraz w trakcie pożarów czy wypadków komunikacyjnych - mówi Łukasz Kasztelowicz, Prezes Zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu. 

W akcjach pomoże im nowoczesne wyposażenie, m.in. zestawy do ograniczania rozlewisk olejowych i rozsiewacz do sorbentu. 

Dzięki dotacjom z WFOŚiGW we Wrocławiu o wartości blisko 18 mln złotych w latach 2010-2017 dolnośląskie OSP i PSP pozyskała 142 nowoczesnych pojazdów wyposażonych w sprzęt używany m.in. podczas katastrof chemiczno - ekologicznych.


WFOŚiGW

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Strażacy otrzymali dotację na dodatkowy sprzęt komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się