:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

„Świat kobiety w Indiach: żona, matka, wdowa” - z cyklu Z BiFK przez świat

Kiedy: 2018-02-15 , godzina: 18:00 | Gdzie: Sala konferencyjna, ul. Reja 10

Wydarzenia, „Świat kobiety Indiach żona matka wdowa” cyklu przez świat - zdjęcie, fotografia

Biblioteka i Forum Kultury w Oleśnicy zaprasza 15 lutego o godz. 18.00 do sali konferencyjnej BiFK przy ul. Reja 10 na spotkanie w ramach cyklu „Z BIFK przez Świat” o tematyce „Świat kobiety w Indiach: żona, matka, wdowa”

Gościem spotkania będzie Włodzimierz Musiał podróżnik - humanista, miłośnik kultury indyjskiej.

Indie są jego drugim domem. Od 1998 roku regularnie wyjeżdża do Indii. Odbył blisko 50 podróży, poznając prawie wszystkie regiony tego kraju. Odkrywanie i nieprzerwane zgłębianie skarbów Indii jest jego życiową pasją. Jako miłośnik tej cywilizacji chyli czoła przed jej wielowiekowym dziedzictwem kulturowym, które opiera się na niezwykle trwałym fundamencie: żywej tradycji. To właśnie ludzie, a przede wszystkim indyjskie kobiety, są wspaniałymi depozytariuszkami kulturowych tradycji. Podróżnik poznaje Indie poprzez obserwacje codziennego życia i otwarte kontakty z ludźmi. Bez wątpienia Indie są wielkie wielkością ludzi.

Swoje uznanie dla Indii Pan Włodzimierz wyraża słowami Mahatmy Gandhiego: „Czuję się całym sercem zjednoczony z Indią. Wierzę niezachwianie w jej misje wobec świata”.

Wstęp wolny. 


BiFK
 

„Świat kobiety w Indiach: żona, matka, wdowa” - z cyklu Z BiFK przez świat komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się