:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  22°C lekkie zachmurzenie

W Grabownie Wielkim wykoleił się pociąg InterCity - VIDEO - AKTUALIZACJA

Około godz. 18:00 w miejscowości Grabowno Wielkie lokomotywa zestawu InterCity relacji Wrocław - Gdynia wypadła z torów. Ma to miejsce na odcinku Grabowno Wielkie - Twardogóra.

Linia kolejowa jest zablokowana. Na miejsce skierowano kilka zastępów straży. Jest też policja, pracownicy IC oraz PKP. W tym miejscu na pociągi mają ograniczenie prędkości. Gdyby pociąg jechał nieznacznie szybciej, mogło by dojść do wykolejenia całego składu i w konsekwencji spadłby on z nasypu.

Pracownicy kolei dostarczyli pasażerom wodę pitną.

Policja sprawdza, czy do wykolejenia nie doszło z powodu usypania kupki kamieni przez nieznane osoby, choć to mało prawdopodobne. Również komisja kolejowa wyjaśnia to zdarzenie.

Na tym odcinku została uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.


Aktualizacja: Rzecznik Polskich Kolei Państwowych poinformował, że do składu dojechała inna lokomotywa, która odciągnie z powrotem wagony by mogły pojechać w dalszą drogę inna trasą. Trwają prace nad ustawieniem wykolejonej lokomotywy i przywróceniem ruchu na tym odcinku.

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


W Grabownie Wielkim wykoleił się pociąg InterCity - VIDEO - AKTUALIZACJA komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się