:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Włamywali się do piwnic garaży - jeden z nich ze znaczna ilością narkotyków

Na sygnale, Włamywali piwnic garaży jeden znaczna ilością narkotyków - zdjęcie, fotografia

Kryminalni z Oleśnicy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzewani są o dokonywanie włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie miasta i gminy Oleśnica

W czasie realizacji czynności zatrzymany został jeszcze trzeci mężczyzna, u którego podczas przeszukania policjanci ujawnili narkotyki. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego od pewnego czasu pracowali nad serią włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych znajdujących się na terenie miasta i gminy Oleśnica. Złodzieje włamywali się poprzez wyważenie drzwi lub okien, a ich łupem padały głównie elektronarzędzia, ale również przedmioty, które łatwo można sprzedać.

Finał pracy kryminalnych to dwóch zatrzymanych mężczyzn, podejrzewanych o kradzieże i włamania oraz jeden posiadający przy sobie znaczną ilość narkotyków.

Kiedy policjanci ustalili, gdzie przebywają ci mężczyźni, dokonali ich zatrzymania. Pierwszego dnia zatrzymali 22 i 29-latka. Podczas przeszukania garażu, który jeden z mężczyzn wynajmował, funkcjonariusze ujawnili kilkadziesiąt przedmiotów pochodzących z kradzieży i włamań. Głównie elektronarzędzia, ale również opony samochodowe. Wartość odzyskanego mienia to ponad 50 tysięcy złotych.

Podczas dokładnego sprawdzenia policjanci ujawnili także środki odurzające. Policyjna analiza znalezionych substancji wykazała, że były to amfetamina i marihuana.

Z zebranych materiałów dowodowych wynikało, że w sprawę licznych włamań zamieszany był jeszcze jeden mieszkaniec Oleśnicy, który zatrzymany został kilka dni później.

Po zgromadzeniu wszystkich materiałów dowodowych oleśniccy śledczy przedstawili dwóm mężczyznom łącznie 10 zarzutów za kradzieże i kradzieże z włamaniem. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze. Kodeks karny za przestępstwo włamania przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

29-letni mieszkaniec Oleśnicy usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Grozi za to do 12 lat więzienia.  

 
KPP w Oleśnicy

Włamywali się do piwnic garaży - jeden z nich ze znaczna ilością narkotyków komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się