:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  15°C rozproszone chmury

Wzmożone policyjne kontrole na drogach

Na sygnale, Wzmożone policyjne kontrole drogach - zdjęcie, fotografia

Dzisiaj od godz. 6:00 policjanci oleśnickiej drogówki rozpoczęli działania "Alkohol i Narkotyki". Głównym ich celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących, jak i osób będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu

Alkohol, brawura, brak wyobraźni i rozsądku. To tylko kilka przyczyn groźnych zdarzeń drogowych. Dlatego, co jakiś czas oleśniccy policjanci przeprowadzają akcję "Alkohol i narkotyki". Tym razem wzmożone kontrole będą prowadzone nie tylko na terenie powiatu oleśnickiego, ale na drogach całego kraju.

Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach. Dlatego policjanci apelują do osób, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa, aby jak najszybciej poinformowały o tym policji i nie czekały na tragedię jaka może spotkać innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że warto reagować w każdej tego typu sytuacji. Za kilka metrów, kilometrów pijany kierowca może zabić nie tylko siebie, ale innych uczestników ruchu drogowego. Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem, włączmy myślenie.

Działania "Alkohol i narkotyki" to jedna z wielu inicjatyw policjantów, która ma sprawić, aby na naszych drogach było bezpiecznie. Tym razem wzmożone kontrole potrwają do dnia jutrzejszego do godz. 6:00.

 

KPP w Oleśnicy
 

Wzmożone policyjne kontrole na drogach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się