:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Wzorowy dzielnicowy

Bycie dzielnicowym to bardzo odpowiedzialna i trudna służba. Służba, która wymaga od policjantów wszechstronności i ogromnego zaangażowania

Policjant pierwszego kontaktu – tak przyjęło się mówić o dzielnicowych. W ich zainteresowaniu jest wszystko, co dzieje się na podległym terenie. O pomoc do swojego dzielnicowego można się zwrócić z każdym problemem. Przekonała się o tym rodzina 91-letniej kobiety.

Zbieranie informacji, spotkania, pogawędki z mieszkańcami, bystre oko i obchody – to codzienność dzielnicowego. Ta służba wymaga prawdziwego poświęcenia, znajomości wielu aktów prawnych, cierpliwości, życzliwości i dobrej kondycji.

Dzielnicowy powinien posiadać umiejętność nawiązywania kontaktów, wzbudzać zaufanie i być otwartym na drugiego człowieka. Jego praca nie należy do najłatwiejszych. Mieszkańcy zwracają się do dzielnicowego z przeróżnymi sprawami. Dla każdego proszącego o pomoc jego problem, mały czy duży, jest najważniejszy, dlatego dzielnicowy podchodzi do każdej sprawy z dużym zaangażowaniem.

Tak było i tym razem, kiedy do dzielnicowego trafiła sprawa zgłoszona przez zaniepokojonego członka rodziny, który miał trudności ze skontaktowaniem się z 91-letnią kobietą, która mieszkała wspólnie ze swoją córką. Sytuacja działa się w jednej z miejscowości na terenie gminy Oleśnica. Dzielnicowy w ramach służby udał się we wskazany adres, aby ustalić wszystkie okoliczności sprawy. Tam w mieszkaniu zastał 91-kobietę, która była schorowana i zaniedbana. W pomieszczeniu którym leżała był bałagan i wszystko wskazywało, że kobieta nie otrzymuje należytej opieki od swojej córki. 

Dzielnicowy ustalił, że starsza kobieta przebywała wcześniej w placówce, w której miała odpowiednią opiekę, lecz została z niej zabrana przez córkę ze względów finansowych. Ta jednak nie radziła sobie z opieką nad matką, nie dbała o jej podstawowe potrzeby i izolował ją od pozostałych członków rodziny. Dzielnicowy o swoich ustaleniach niezwłocznie powiadomił GOPS oraz pogotowie ratunkowe. Zespół pogotowia, który pojawił się na miejscu zadecydował o przetransportowaniu 91-kobiety do szpitala, aby monitorować jej stan zdrowia.

Dzięki szybkiej reakcji Dzielnicowego i powiadomieniu o sytuacji innych instytucji pomocowych 91-letnia kobieta w chwili obecnej znajduje się pod właściwą opieką w specjalistycznej placówce, gdzie zaspakajane są wszystkie jej potrzeby.

Po zakończeniu całej procedury związanej ze zmianą miejsca pobytu schorowanej kobiety na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy wpłynął list z podziękowaniami i gratulacjami za fachową pomoc jaką udzielił Dzielnicowy aspirant sztabowy Leszek Stępień. To funkcjonariusz z 22 letnim stażem w Policji, a dzielnicowym jest od 19 lat i cieszy się bardzo dobrą opinią wśród mieszkańców podlegającego mu rejonu.

 

KPP Oleśnica

Wzorowy dzielnicowy komentarze opinie

 • A.R - niezalogowany 2018-03-09 17:20:12

  Leszku - brawo!

 • gość 2018-03-09 18:31:49

  Dzielnicowy z prawdziwego zdarzenia. Pomocny z ludzkim podejściem - znam Pana Leszka z własnego przypadku.

 • Gość - niezalogowany 2018-03-09 21:42:07

  Człowiek i złotym sercu .

 • gość 2018-03-12 20:43:58

  Dobry, pomocny człowiek.

 • gość 2018-03-12 20:48:35

  Dzielnicowy z prawdziwym podejściem do ludzi i powołaniem - godny pochwały.

Dodajesz jako: Zaloguj się