:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

XIII Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej

Piłka Nożna, Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska Halowej Piłce Nożnej - zdjęcie, fotografia

10 marca w Środzie Śląskiej odbyły się XIII Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej

Po raz 12 w turnieju wzięła udział reprezentacja samorządowców  Powiatu Oleśnickiego. Drużyna w tym roku uzyskała historyczny sukces i zajęła II miejsce.

Powiat Oleśnicki występował w składzie: Alojzy Kulig – przewodniczący Rady Powiatu (kierownik drużyny), Marek Kosmala – radny powiatowy ( kapitan drużyny ), Wojciech Kociński Starosta Oleśnicki, Krzysztof Skórzewski wice wójt gminy Oleśnica, Wojciech Bartnik - radny Rady Miasta Oleśnica, Jarosław Walczak i Dariusz Maniak – radni Rady Miejskiej w Sycowie, Przemysław Paprocki – radny Rady Miejskiej w Twardogórze, Sławomir Król – były radny Rady Miejskiej w Bierutowie, Paweł Andruszkiewicz – kierownik ZGK w Sycowie, Grzegorz Marciniak – kierownik z Bierutowa.

W turnieju brało udział 5 drużyn z województwa Dolnośląskiego (Środa śląska 2 drużyny, Strzelin, Świdnica i Oleśnica) oraz gościnnie Powiat Ostrzeszowski. Drużyny rozgrywały mecze każdy z każdym.  Nasza drużyna wygrała 2 mecze i 3 zremisowała. W półfinale pokonała Świdnicę 3:1. W finale nie sprostała Strzelinowi  i ostatecznie zajęła II miejsce, najlepsze z dotychczasowych występów na mistrzostwach radnych.

Wielki sukces zdobył Marek Kosmala wybrany najlepszym bramkarzem turnieju.

Zawody odbywały się pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego i były zorganizowane przez Starostwo w Środzie Śląskiej i Urząd Miasta i Gminy w Środzie Śląskiej.

Swoją osobą turniej zaszczycił prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski.

Zawody jak zawsze przebiegały w sportowej lecz bardzo koleżeńskiej atmosferze ponad podziałami politycznymi.

Alojzy Kulig
 

XIII Mistrzostwa Radnych Dolnego Śląska w Halowej Piłce Nożnej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się