:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Z 3 promilami zjechał z drogi w pole

Na sygnale, promilami zjechał drogi - zdjęcie, fotografia

Policjanci z powiatu oleśnickiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podróżując golfem wjechali w pole

Na miejscu zdarzenia okazało się, że obaj byli nietrzeźwi i żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. Dalsze czynności wykonane w tej sprawie potwierdziły, że to starszy z mężczyzn mający ponad 3 promile prowadził auto. Przypomnijmy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci z Sycowa zostali wezwani na interwencję dotyczącą pojazdu osobowego, który na łuku jezdni zjechał z drogi i wjechał na pole uprawne. Jak się okazało obecność funkcjonariuszy była niezbędna, gdyż obaj mężczyźni, którzy wysiedli z pojazdu byli nietrzeźwi. Na miejscu nie ustalono, który z mężczyzn podczas zdarzenia zajmował miejsce kierowcy, dlatego policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu obu panów do wytrzeźwienia i wyjaśnienia całej sprawy. Pomoc medyczna nie była potrzebna, gdyż mężczyznom nic się nie stało.

Zatrzymani uczestnicy zdarzenia to 31-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który miał 1,8 promila alkoholu w organizmie oraz 50-latek mający w czasie interwencji ponad 3 promile. Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych w oleśnickiej jednostce mężczyźni wytrzeźwieli, co umożliwiło wykonanie dalszych czynności oraz wskazanie, że kierującym volkswagenem był 50-latek.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata. Dodatkowo, w przypadku skazania sprawcy za to przestępstwo, sąd orzeka świadczenia pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tyś. zł.

 

KPP w Oleśnicy
 

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Z 3 promilami zjechał z drogi w pole komentarze opinie

  • gość 2018-01-20 19:10:39

    to byl golf 4 a nie 2

  • gość 2018-01-20 19:52:55

    a gdzie jest napisane, że to był golf 2 geniuszu..?

  • gość 2018-01-20 19:53:52

    następny komentujący "pod wpływem"

Dodajesz jako: Zaloguj się