Wiadomości

 • Forum Rozwoju razem ze stowarzyszeniem Młodzi Dla Oleśnicy - VIDEO

  Na pl. Zwycięstwa odbyła się konferencja prasowa przedstawicieli Forum Rozwoju oraz stowarzyszenia Młodzi Dla Oleśnicy.  Działacze poinformowali o nawiązaniu współpracy pomiędzy FR i stowarzyszeniem. Zobacz video z tego wydarzenia.                                                             


 • Wiadukt na Moniuszki został rozebrany

  Po około miesiącu prac przy rozbiórce wiaduktu drogowego na ul. Moniuszki został on rozebrany. Większa część konstrukcji została usunięta, pozostały jeszcze filary i fragment górnej części. Prace na wiadukcie przebiegają zgodnie z harmonogramem. Na dzień dzisiejszy nie występują żadne problemy i zagrożenia dla terminu końcowego, który przypada na dzień 15 lipca br.  Do końca tego tygodnia (piątek 18 maja) zakończy się całkowicie rozbiórka starego obiektu. To daje możliwość rozpoczęcia odbudowy nowych filarów i dalszych prac związanych z montażem nowego ustroju nośnego - informuje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Marzena Graczyk. Rozbiórka zakończy się w dniu jutrzejszym.


 • Akcja oleśnickiej drogówki - "Niebezpieczne Promile"

  Akcja przeprowadzona została w miniony poniedziałek. W trakcie działań przebadano 150 kierujących pojazdami, w tym 25 kierujących pojazdami ciężarowymi i 3 kierujących autobusamiUjawniono dwóch kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Działania te miały na celu przebadanie jak największej liczby kierujących pojazdami na zawartość alkoholu oraz narkotyków w organizmie,  a tym samym zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów. W trakcie działań przebadano 150 kierujących pojazdami, w tym 25 kierujących pojazdami ciężarowymi i 3 kierujących autobusami. Ujawniono dwóch kierujących, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu.  Około godziny 18:00 w Smardzowie 39 - letni mężczyzna, mając w wydychanym powietrzu prawie 0,8 promila, kierował pojazdem marki Renault. Zatrzymany na gorącym uczynku przez oleśnickich funkcjonariuszy Ruchu Drogowego. Około godziny 17:30, 30 - letni mężczyzna, kierujący w miejscowości Ose, został zatrzymany przez międzyborskich funkcjonariuszy. Zbadany na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu, alkomat wskazał wynik 1,1 promila.


 • Spotkanie Wójta z seniorami z gminy Oleśnica

  W ubiegły czwartek w „Zajeździe u Stefanii” w Dąbrowie Wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina ugościł seniorów z miejscowości Boguszyce, Boguszyce Osiedle i Dąbrowa. Dla zgromadzonych gości zagrał zespół „Rzędowianie” z Boguszyc Osiedla, „Boguszyczanie” z Boguszyc, a także „Ale Babki” z Boguszyc, nowo powstały zespół, działający przy GOK Oleśnica, dla którego występ na czwartkowej biesiadzie był debiutem. Dla zgromadzonych seniorów został przygotowany poczęstunek i wspólna biesiada. Wójt Gminy Oleśnica wyróżnił także najstarszych seniorów, którzy byli obecni na spotkaniu, wręczając im symboliczny upominek.


 • Seniorze, nie daj się oszukać!

  Z policyjnych statystyk wynika, że osoby starsze są szczególnie narażone na nieuczciwe praktyki rynkoweStają się one celem nieuczciwych sprzedawców ze względu na podeszły wiek i nieznajomość przepisów konsumenckich. Funkcjonariusze oleśnickiej policji i Powiatowy Rzecznik Konsumentów zorganizowali w Bibliotece i Forum Kultury w Oleśnicy spotkanie informacyjne na ten temat. Zalecali ostrożność przy zawieraniu umów, ostrzegali przed pochopnym korzystaniem z „tanich okazji” i podpowiadali, jak uniknąć oszustw. Spotkanie edukacyjno – profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu, które odbyło się w ramach programu „Wzorowy Senior” adresowane było w szczególności do seniorów, mieszkańców Oleśnicy.  Do grona partnerów programu dołączył Powiatowy Rzecznik Konsumentów. Podczas spotkania prelegenci omówili bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej. Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Po


 • 2,5 promila i pod prąd na trasie S8

  Około godz. 9:30 na trasie S8 na odcinku pomiędzy węzłem Dąbrowa a Gęsią Górką kierowca Land Rovera wjechał pod prąd na Gęsiej Górce. Zaledwie po ok. 200 metrach zderzył się z ciężarówką nadjeżdżająca z przeciwka a następnie uderzył w bariery energochłonne. Mimo to kierowca kontynuował jazdę i zatrzymał się dopiero około kilometra dalej, kiedy jego pojazd odmówił posłuszeństwa. Przybyły na miejsce patrol oleśnickiej drogówki poddał kierowcę badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania był zaskakujący - 2,5 promila. Kierowca został przewieziony do oleśnickiej komendy. Teraz jego wyczynem zajmie się sąd.


 • Wyniki przesłuchań Przeglądu Wokalnego SONORO

  W związku z dużą ilością zgłoszeń 21 maja od godziny 9:00 w sali widowiskowej BiFK odbyły się przesłuchania uczestników Przeglądu wokalnego SONOROKategoria I – przedszkola jest zwolniona z przesłuchań. Uczestników wraz z opiekunami zapraszamy 26 maja (sobota) ok. 12.00 do Rynku. Dzieci wystąpią na scenie i rozpoczną Przegląd Wokalny SONORO. Prosimy o przybycie 15 minut przed rozpoczęciem i zabranie ze sobą kopii podkładów muzycznych. Kategoria V – szkoły średnie i VI – dorośli ze względu na niedużą ilość zgłoszeń zostały połączone. Jury w składzie: Agnieszka Ostapowicz (przewodnicząca jury), Małgorzata Zielińska, Adrian Morawski i Tomasz Kurp wybrało 4 laureatów z każdej kategorii i osoby wyróżnione: Kategoria II – szkoły podstawowe, klasy I-III Laureatka – Elżbieta Sztukowska (nauczyciel Anna Wozińska) Wyróżnienia:  Maja Pawlak (nauczyciel Pracownia Muzyczna Ola Turoń)  Zuzanna Zwarycz (wyróżnienie specjalne od jury) Kategoria III – szkoły podstawowe, klasy IV-VIII Laureatka – Magdalena Błońska (nauczyciel Wiol


 • Piknik w Ostrowinie

  GOK Oleśnica zaprasza na kulturalno - sportowy piknik w Ostrowinie, który odbędzie się 2 czerwca o godz. 15:00. Szczegóły wydarzenia na plakacie poniżej.                                                      


 • Wypadek na skrzyżowaniu Krzywoustego i Lotniczej

  Tuż przed godziną 19:30 na skrzyżowaniu ulic Krzywoustego oraz Lotniczej doszło do zderzenia Fiata Punto z Volkswagenem PassatemKierowca Fiata nie zauważył, że kierujący Passatem zatrzymuje się ponieważ chce skręcić w ul. Lotniczą. Doszło do najechania - Fiat uderzył w tył Volkswagena. Kierowca Passata - jak się okazało policjant poza służbą - doznał obrażeń kręgosłupa szyjnego. Karetka zabrała go do oleśnickiego szpitala. Na miejscu pojawili się także policyjni technicy, ponieważ zdarzenie będzie zakwalifikowane jako wypadek. Ruch w tym miejscu był utrudniony.


 • Policjanci zatrzymali dwóch 16 - latków za włamania

  Oleśniccy policjanci zatrzymali trzech 16-latków podejrzewanych o usiłowanie włamania do piwnic oraz kradzieże rowerówDo oleśnickiej jednostki zatelefonował mieszkaniec Oleśnicy i powiadomił, że właśnie przed chwilą był świadkiem, jak grupa nastolatków próbuje sforsować kłódki do piwnic. Spłoszyli się na widok zgłaszającego, lecz ten nie zamierzał puścić płazem zauważonego występku dlatego pobiegł za mini powiadamiając w międzyczasie policję. Kiedy powiadomieni funkcjonariusze dołączyli do akcji, nieletni zostali już ujęci przez dwóch mieszkańców, którzy uniemożliwili im ucieczkę. Dosłownie po kilku minutach trzej 16-latkowie byli już zatrzymani. Funkcjonariusze zabezpieczyli ich narzędzia, służące do forsowania zabezpieczeń. Dotarli też do właścicieli piwnic, do których usiłowali włamać się nieletni. Zatrzymani trafili do policyjnej izby dziecka. Po przyjęciu zawiadomienia o usiłowaniu popełnienia przestępstwa, policjanci z zespołu do spraw nieletnich zgromadzili wszystkie materiały i na podstawie dowodów przedstawiono trzem nieletnim zarzut usiłowania wspólnie i w porozumi


 • Miasteczko Ruchu Drogowego w SP3 - VIDEO

  Na placu przy SP nr 3 przy ul. Kochanowskiego ustawiono dziś Miasteczko Ruchu DrogowegoTo mobilny zestaw do nauki przepisów ruchu drogowego oraz nauki jazdy na rowerze.  W ramach Miasteczka ułożono ulice, skrzyżowania oraz ronda. Ustawiono także sygnalizację swietlną i znaki. Całość zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy wraz z grupą Oleśnica Bajk Stajl. Wśród atrakcji, które przygotowali organizatorzy można było znaleźć m.in. pokazy pierwszej pomocy, gry i zabawy dla najmłodszych czy też rowerową bibliotekę, czyli BOOKWORM. Można też było skorzystać z rowerowego serwisu i oznakować swój jednoślad u policjantek z oleśnickiej komendy.


 • Auto w rowie - czy prowadził je policjant?

  Na drodze pomiędzy Ligotą Wielką a Ligotą Małą, tuz obok skrzyżowania z drogą na Krzeczyn, kierowca Renaulta wjechał do rowu.Zdarzenie zgłosił inny kierowca, który przejeżdżał obok tego zdarzenia. Twierdził on, że kierowca Renaulta może być nietrzeźwy. Było to wczoraj około godz. 18:00. Na miejsce udał się patrol oleśnickiej drogówki. Na miejscu zastał on także inny pojazd oraz kilka osób. Wśród nich był był policjant z Oławy, który był pijany. Auto w rowie miał oławskie tablice rejestracyjne. Mimo to mężczyzna twierdził, iż to nie on kierował samochodem. Kiedy patrol przebadał go alkomatem okazało się, że ma on prawie 2 promile. policjant w tym momencie nie był na służbie. Pozostali mężczyźni też nie przyznawali się do prowadzenia pojazdu. Na chwilę obecną nie ustalono, kto prowadził Renaulta i w jaki sposób znalazł się on w rowie. Wykaże to dochodzenie, które prowadzone jest w tej sprawie. 


 • Wypadek koło Cieśli - 3 osoby w szpitalu - VIDEO

  Chwilę przed godz. 16:00 na drodze między Cieślami a Ligotą Polską doszło do wypadku, w wyniku którego trzy osoby trafiły do szpitala. Na osobowego Peugeota, którego kierowca chciał skręcić w polną drogę najechał bus. Stało się to w momencie, kiedy kierowca busa wyprzedzał grupę pojazdów. Rozpędzony bus uderzył w tył osobówki, która obróciła się o 180 stopni i wylądowała w rowie. Dwie osoby - w tym kierowca busa - zostały zabrane karetką do szpitala. Trzeci poszkodowany do szpitala udał się własnym transportem. Na czas działania służb droga w tym miejscu była zablokowana. Policjanci oleśnickiej drogówki ustalają teraz wszystkie okoliczności tego zdarzenia.


 • Kolejny film z zatrzymania pedofila w Ligocie Wielkiej - VIDEO - cz.2

  Kolejny film z zatrzymania pedofila w Ligocie Wielkiej przez policjantów we współpracy z Krzysztofem Dymkowskim.  W środę doszło do zatrzymania mężczyzny, który umówił się z 13 - latka na czynności seksualne. Film pozostawiamy do oceny czytelników...   


 • Progi zwalniające na Podchorążych - jeden z pomysłów samorządowców - VIDEO

  Wczoraj późnym popołudniem miało miejsce spotkanie burmistrza Michała Kołacińskiego oraz radnych Pawła bielańskiego i Zbigniewa Nagórnego z mieszkańcami osiedla Serbinów. Na spotkanie przybyło około 25 osób. Na wstępie radny  Paweł Bielański przedstawił inwestycje, które były zrealizowane w poprzednich latach a także te, które będą miały swój finał. Do chwili obecnej inwestycje pochłonęły 2 mln zł. W ramach tej kwoty wybudowano nowy parking na ul. Wojska Polskiego oraz wyremontowano nawierzchnie kilku ulic. Następnie Michał Kołaciński mówił o możliwości wybudowania równoległego pasa jezdni do ul Podchorążych, który mógłby się ciągnąc, aż do ul Wojska Polskiego. Rozmawiano o konieczności budowy nowych miejsc parkingowych na osiedlu oraz o rewitalizacji boiska Szkoły Podstawowej nr 6. Mieszkańcy Serbinowa sygnalizowali codzienne problemy osiedla. Mówili o kierowcach przekraczających dopuszczalną prędkość na ul


 • Zadbaj o swoje oczy - Co oznacza "UV 400"?

  Jak sprawdzić, czy okulary przeciwsłoneczne chronią przed słońcem?Podstawowym zadaniem okularów przeciwsłonecznych jest ochrona oczu przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wielu osobom wydaje się, że samo przyciemnienie okularów jest wystarczającą ochroną przed słońcem i gwarancją bezpieczeństwa. Nic bardziej mylnego - lekkomyślne podejście do kwestii ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV może nas słono kosztować, gdyż źle dobrane okulary przeciwsłoneczne mogą stać się przyczyną poważnych schorzeń narządu wzroku.  Idąc na plażę zabieramy ze sobą krem z filtrami UV, wybierając się na wycieczkę w słoneczny dzień pamiętamy o czapce z daszkiem lub kapeluszu. Te godne pochwały zachowania mają za zadanie zabezpieczać ciało przed zgubnymi efektami zbyt silnego nasłonecznienia. Dbamy o komfort skóry i z powagą myślimy o skutkach udaru - dlaczego więc tak rzadko przywiązujemy wagę do ochrony równie ważnej części naszego ciała - naszych oczu? Które okulary przeciwsłoneczne naprawdę chronią? N


 • W trakcie kontroli podał policjantom podrobione prawo jazdy

  Sycowscy policjanci zatrzymali 32 - letniego mieszkańca powiatu oleśnickiego, który posługiwał się podrobionym prawem jazdyPodczas kontroli drogowej uwagę policjantów zwrócił blankiet, którym posługiwał się kierujący, funkcjonariusze mieli wątpliwości co do jego autentyczności.  W miniony weekend sycowscy policjanci w czasie pracy w terenie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Volkswagen. Kierujący poproszony o okazanie wymaganych dokumentów przedstawił je, lecz uwagę policjantów zwróciło to, że zachowywał się nerwowo. Zatem dokładnie przyjrzeli się okazanym dokumentom mając podejrzenie co do autentyczności prawa jazdy.  Ponadto po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W dalszym toku postępowania mężczyzna przyznał się, że posługiwał się sfałszowanym prawem jazdy zakupionym w internecie. 32-latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzut posługiwania się fałszywym dokumentem. Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.   KPP w Oleśnicy


 • Policjanci z sycowskiej jednostki, po pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał kontroli

  Jak się później okazało nie miał on prawa jady. Na szczęście nie doszło do zdarzenia drogowego, a policjanci skutecznie udaremnili mężczyźnie dalszą jazdęPolicjanci z sycowskiego komisariatu, pełniąc służbę na terenie miasta na ulicy Komorowskiej zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki opal. Kierujący zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy, gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać.  Podczas pościgu złamał kilka przepisów ruchu drogowego. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierującego. Tylko szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy prawdopodobnie zapobiegła zdarzeniu drogowemu. Kierującym okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu oleśnickiego, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz 32-latek odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. KPP Oleśnica


 • Łowca pedofoli wraz z policjantami zatrzymali jednego z nich w Ligocie Wielkiej - VIDEO

  Opis akcji w Ligocie Wielkiej - Dzięki współpracy z wydziałem kryminalnym KPP Oleśnica Mariusz J. pochodzący z Wołowa obecnie mieszkający koło Trzebnicy, instruktor nauki jazdy został zatrzymanyNa początek serdecznie dziękuję dyżurnym KPP Oleśnica, KWP Wrocław, oraz wydziałowi kryminalnemu KPP Oleśnica. Przypomnę Mariusz J. instruktor nauki jazdy zatrzymany. Przypomnę ten pedofil umawiał się z 13 latką we Wrocławiu, w dniu 02.05.2018 na stacji MC Donalds na ulicy Krakowskiej, oczywiście na seks. Do spotkania nie doszło, odwołał spotkanie, w dniu 15 maja 2018 przekazałem na posterunku Rakowiec wydruki korespondencji i przesłuchano mnie jako świadka . Koleżanka Anna nadal utrzymywała kontakt z pedofilem był bardzo wylewny, pisał do dziecka, że z kobietą mu się seks nie układa , był świadom, że pisze z 13 - latką, pedofil napisał do dziecka,że chodzi mu o seks bez „gumki", ale w miejscu bardzo ustronnym. Pedofil pisał że dziecku weźmie piwko „Żubr„ to będzie łatwiejsza i pedofil był świadom, że dziecko mieszka na wiosce pod Oleśnicą - Ligota Wielka. Pedofil napisał do dziecka, że w dniu 16 m


 • W Ostrowinie mężczyzna spadł z rusztowania - w stanie ciężkim zabrało go LPR

  Dziś przed południem na terenie Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, z rusztowania spadł 26 - letni mężczyzna.  Mężczyzna to pensjonariusz PDPS. Jak poinformowała nas st. sierż. Aleksandra Pieprzycka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, prawdopodobnie mężczyzna wyszedł z okna na trzecim piętrze na rusztowanie i z niego spadł na betonową kostkę chodnikową. W PDPS trwają obecnie prace remontowe.  Po mężczyznę, który był w stanie ciężkim, przyjechała karetka pogotowia, jednak ostatecznie wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i to nim przetransportowano 26 - latka do wrocławskiego szpitala. Dochodzeniowcy prowadzą działania mające wyjaśnić okoliczności tego wypadku - dodaje st. sierż. Aleksandra Pieprzycka. Obecny stan mężczyzny, nie jest znany.


Co? Gdzie? Kiedy?

więcej imprez

Pogoda Oleśnica


22°C

  bezchmurnie

 • ciśnienie: 1019 hPa
 • wiatr: 4.6 m/s
 • wschód: 04:46:42
 • zachód: 20:49:00

pełna prognoza pogody

Korki - mapa online


Aktualne natężenie ruchu w Oleśnica
szybko           wolno

Ogłoszenia

pełna wersja portalu

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookiesOświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez nolesnica.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

AXEN Group II Krzysztof Muskała z siedzibą w Oleśnica 56-400, Na Podkowie 2

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia