:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C bezchmurnie

Kobiety w oleśnickiej policji

Panie w oleśnickiej Policji wykonują wiele bardzo ważnych zadań, na wszystkich szczeblach i w różnych komórkach organizacyjnych – od stanowisk wykonawczych do stanowisk kierowniczych

Pracują one w służbie prewencyjnej, ruchu drogowego, kryminalnej, dochodzeniowo - śledczej i wspierającej działalność Policji. Tak jak ich koledzy, muszą mieć silny charakter i dużą odporność na stres. Coraz więcej kobiet zakłada policyjny mundur. 

Decydując się na służbę w Policji, kobiety muszą zrezygnować z wielu rzeczy, choćby takich jak sukienki i obcasy. W pracy zakładają mundur, przypinają do pasa broń i niezależnie od pory dnia i pogody, pełnią służbę w patrolu, zabezpieczają ślady na miejscach przestępstw i rozmawiają z ofiarami przemocy domowej.

Jednak kobiety w Policji to nie tylko policjantki. Nie noszą mundurów i zajmują się logistyką wspomagającą pracę policjantów. Dbają o właściwy obieg dokumentacji, wyposażenie jednostek oraz funkcjonariuszy, zajmują się sprawami administracyjnymi, finansowymi, kadrowymi czy inwestycyjnymi. 

Choć nie widujemy ich w patrolach, to bez ich pracy właściwe funkcjonowanie oleśnickiej komendy nie byłoby możliwe.

W oleśnickiej Policji pracuje  57 kobiet. 33 nosi policyjny mundur, a 24 są zatrudnione na stanowiskach cywilnych.

 

KPP Oleśnica

Kobiety w oleśnickiej policji komentarze opinie

  • gość 2018-03-09 18:36:08

    ale laski :)

  • gość 2018-03-12 19:31:12

    Piekne kobietki :)))

Dodajesz jako: Zaloguj się