:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  26°C bezchmurnie

Kolejny raz śmigłowiec LPR zastępuje brakującą karetkę - VIDEO

Około godz. 18:00 straż pożarna została wezwana na ul. Mickiewicza co mężczyzny, do jednego z mieszkańców, który doznał udaru i konieczna była szybka pomoc

Powodem wysłania strażaków był brak wolnej karetki, na terenie powiatu oleśnickiego. To kolejny raz, kiedy to właśnie strażacy, jako pierwsi udzielają pomocy, ponieważ nie ma karetki mogącej podjąć wezwanie do nagłego wypadku.

Równolegle wezwano śmigłowiec LPR, który najpierw próbował usiąść na boisku Szkoły Podstawowej nr 7, jednak pilot ostatecznie zdecydował się wylądować na ul. Grabskiego, tuż przy boisku SP nr 4. Zespół ratowników został przewieziony wozem strażackim do mężczyzny na ul. Mickiewicza.

Po udzieleniu mu niezbędnej pomocy został on przewieziony z ratownikami również wozem strażackim, na miejsce lądowania śmigłowca a następnie odleciał on do jednego z wrocławskich szpitali. Mężczyzna doznał udaru, dlatego konieczny był szybki transport.

Lądowanie śmigłowca w tym miejscu spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Niektórzy przyjeżdżali tutaj tylko po to, aby zrobić sobie fotkę na tle maszyny.

Zaledwie pięć dni temu podobna sytuacja miała miejsce na Rondzie Sybiraków, gdzie także z powodu braku wolnej karetki śmigłowiec LPR lądował po kobietę wymagającą szybkiego transportu do specjalistycznego szpitala. Pisaliśmy o tym tutaj.

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Kolejny raz śmigłowiec LPR zastępuje brakującą karetkę - VIDEO komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się