:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  18°C bezchmurnie

Laptopy dla oleśnickich szkół

Wydarzenia, Laptopy oleśnickich szkół - zdjęcie, fotografia

620 komputerów trafiło lub wkrótce trafi do lokalnych szkół

W ramach unijnego projektu "e-oświata II" Urząd Miasta Oleśnicy zakupił dla miejskich szkół 620 laptopów. Komplety komputerowe przygotują uczniów do posługiwania się sprzętem elektronicznym w przysłości. Dzięki zakupowi prowadzenie zajęć stanie się znacznie łatwiejsze, gdyż każdy z uczniów będzie miał do dyspozycji swój indywidualny komputer. 

Projekt miedzy innymi zakłada przygotowanie uczniów do funkcjonowania w świecie zdominowanym przez informatykę. Cyfrowa szkoła to nie tylko umiejętność posługiwania się sprzętem i oprogramowaniem - nowe technologie powodują, że wiedza stała się łatwo dostępna. Uczniowie muszą nauczyć się korzystać z  różnych źródeł informacji, umieć rozróżniać źródła wiarygodne od fałszywych, szybko wiedzę przyswajać oraz korzystać z niej w życiu codziennym – bez względu na wdrażane ogólnokrajowe reformy - informuje Urząd Miasta 

Komputery trafiły już między innymi do Szkoły Podstawowej nr 7. Jest to pierwsza, ale nie ostatnia dostawa nowo zakupionego wyposażenia. W najbliższym czasie do miejskich placówek trafi pozostały sprzęt informatyczny. Całość projektu oscyluje w granicach 2.7 mln zł. 

Rozwój oleśnickiej oświaty to jeden z naczelnych celów, jakich realizację zapowiedział burmistrz Oleśnicy Michał Kołaciński. Obecne dostawy sprzętu dydaktycznego są największe w historii oświaty samorządowej naszego miasta- czytamy w komunikacie UMO

Dodatkowo wkrótce wszystkie placówki oświatowe na terenie miasta, mają zostać podłączone do oleśnickiej sieci światłowodowej. Pozwoli to na znacznie szybsze korzystanie z internetu, a co za tym idzie sprawniejsze prowadzenie zajęć dydaktycznych. 

Równolegle realizowane są prace mające na celu podłączenia wszystkich szkół prowadzonych przez miasto do sieci światłowodowej ich ukończenie przewidziane jest na koniec września, z wyjątkiem SP 8, która zostanie podłączona w przyszłym roku. Planowane jest również wzmocnienie wiedzy nauczycieli z wykorzystania technik informatycznych w procesie nauczania.

źród.- UM Oleśnica

Laptopy dla oleśnickich szkół komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się