:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  20°C bezchmurnie

Przytul Pyska - nowe przytulisko dla zwierzaków

W Boguszycach powstało ośrodek dla zwierząt Przytul Pyska

Jego twórcami są m.in dziewczyny, które wcześniej związane były z Oleśnickimi Bidami. Przytul Pyska ma zajmować sie zwierzątkami z terenu gminy.

- Naszym głównym celem jest pomagać zwierzakom - mówi nam Agnieszka Szachidewicz, jedna ze współtwórczyń nowego przytuliska.

- Wygrałyśmy przetarg w gminie na wyłapywanie bezdomnych zwierząt. Chciałbyśmy stworzyć tutaj ośrodek, do którego mogły by przyjeżdżać rodziny z dziećmi, taką w cudzysłowiu agroturystykę ze zwierzętami, czyli teren rekreacyjny - dodaje.

- Pomimo tego, iż na razie jesteśmy mało znane, to mamy dużo sponsorów oraz przyjaciół, którzy nam bezinteresownie pomagają. Jeden z darczyńców zasponsorował nam stelaż pod kojce, inny przekazał furtkę oraz brame wjazdową. Tartak z Dobroszyc przekazał nam deski a inna firma przekazała blachy dachowe, którymi pokryłyśmy nasze zabudowania - wylicza A.Szachidewicz - Dostałyśmy także bezpłatnie kojec, palety oraz domek - podsumowuje.

Kolejne firmy oraz przedsiębiorcy przekazują tzw. wouchery na swoje usługi, które mają byc zlicytowane, a dochód przeznaczony na budowę kolejnych kojców oraz bud.

- Nie chcemy za każdym razem prosić o pieniądze, dlatego chętnie przyjmujemy takie dary, które jednocześnie pozwolą nam sfinansować potrzeby przytuliska oraz zareklamować darczyńców - mówią nam twórczynie Przytul Pyska.

Portal nOlesnica.pl przy współpracy z Przytul Pyska uruchomił moduł Adopcje. Zobacz, jakie psiaki czekaja na Ciebie...

Usytuowane ono jest, obok dawnego ośrodka wypoczynkowego Relaks. Przytul Pyska ma zajmować się nie tylko pieskami ale także innymi zwierzętami. Nie tak dawno jego wolontariuszki pomagały uratoważ sympatycznego bociana Kajtka, który nabiera teraz sił w ośrodku w kątnej.

- Ponieważ wokół mamy sporo polno - leśnego terenu, chcemy organizować spacery ze zwierzakami.

Zwierzaki z Przytul Pyska bedzie można adoptować. Już niedługo, na naszym portalu uruchomiony zostanie specjalny moduł Adopcje, gdzie bedzie mozna zobaczyć pieski i kotki, które przeznaczone będą do adopcji.

Specjalne podziekowania organizatorki chcę przekazać, za naszym pośrednicwem, wszystkim darczyńcom oraz osobą, które w zimne dni pomagali im stworzyć Ośrodek:

1) Super Dachy Rafał Kafarski
2) Instalatorstwo Bronisław Sidor 
3) PPUH Deko Stanisław Babło 
4) PW Agro-Met s.c Anna Rogala, Tomasz Rogala
5) Jerzy Rogala
6) Świerk J.M Pietrzak
7) Tartak Dobroszyce
8) Tartak Oleśnica 
9) HIM sp. Z o.o.
10) Stanisław Lota
11) Autobox Spalice
12) Łukasz Cichorz
13) TOP-GEO Sp. z o.o. 
14) www.reklama.olesnica.pl
15) Mateusz i Tadek Błaszczyk, Jacek, Romek, Jarek, Piotrek, Kuba

Panie dziękują także wszystkim swoim przyjaciołom

Miejsce zdarzenia mapa Oleśnica


Przytul Pyska - nowe przytulisko dla zwierzaków komentarze opinie

  • gość 2018-01-29 13:51:21

    DILO

Dodajesz jako: Zaloguj się